fbpx

Суд зняв арешт з мільярда Януковича, але після протестів прокурорів продовжив його. ОНОВЛЕНО

Суспільство 12:29, 18.04, 2019

Шевченківський районний суд Києва зняв арешт з рахунків колишнього президента України Віктора Януковича у «Всеукраїнському банку розвитку». На рахунках було заарештовано 1,2 мільярда гривень.

Про це повідомила прес-секретарка генерального прокурора України Юрія Луценка Лариса Сарган.

"17.04.19 ухвалою слідчого судді Шевченківського райсуду Києва О. Голуб скасовано арешти рахунків у "Всеукраїнському банку розвитку". Прокурори готують термінові клопотання", — повідомила Сарган у Twitter.

Вона додала, що на рахунках перебувало 1,2 мільярда гривень, пише Громадське.

Після того, як прокурори подали термінові клопотання, Шевченківський районний суд ухвалив відмовити у знятті арешту з ряду рахунків у "Всеукраїнському банку розвитку", пов'язаних із сім'єю екс-президента Віктора Януковича

Про це також повідомила прес-секретар Генерального прокурора України Лариса Сарган, але вже у Facebook.

"Щойно суддя Шевченківського райсуду Є.Мартинов ухвалив відмовити у знятті арешту з ряду рахунків банку ВБР! Працюємо далі", – зазначила Сарган.

Нагадаємо, що гроші Януковича арештували одразу після Євромайдану, однак у 2016-2017 роках суди почали знімати з них арешти "через відсутність підстав для продовження арешту".

15 лютого 2019 року у ГПУ повідомили, що конфіскували 1,47 мільярда гривень коштів Януковича.

28 березня 2017 Краматорський міський суд Донецької області у судовій справі ухвалив вирок, яким затвердив угоду про визнання винуватості громадянином Кашкіним А.П. у вчиненні відмивання коштів та створенні злочинної організації. Цим же вироком застосували спеціальну конфіскацію коштів і облігацій внутрішньої державної позики України на загальну суму 1,5 млрд доларів, шляхом їх зарахування до державного бюджету України.

Це був перший випадок спеціальної конфіскації в історії України з безпрецедентною сумою коштів. Слід зазначити, що конфіскацію 1,5 млрд доларів "грошей Януковича" Юрій Луценко вважає одним з основних результатів своєї роботи на посаді. Проте сам текст судового рішення, яким конфіскували гроші, не оприлюднили досі.

У січні 2018 документ, який може бути вироком Краматорського суду, опублікував телеканал Al Jazeera. Згідно із ним вивести $ 1,5 млрд коштів Януковичу допомогла компанія ICU. ЇЇ до 2014-го року очолювала екс-глава НБУ Валерія Гонтарева.

Ця компанія багато років виступала фінансовим консультантом Порошенка ще до обрання його президентом, також ICU є радниками щодо продажу Roshen. У квітні 2016 компанія заявила про передачу Roshen у сліпий траст.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: