fbpx

Супрун дала аптекам місяць, щоби знизили ціни на ліки

Здоров'я 18:21, 29.12, 2016

Аптеки повинні розпродати запас ліків за старими цінами протягом січня. З 1 лютого ціни на лікарські засоби в аптеках мають бути знижені.

Про це під час брифінгу заявила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

"Буде один місяць, січень, коли аптеки зможуть продавати ті ліки, які були закуплені за підвищеними цінами в минулому році. До 1 лютого ми дозволяємо, щоб вони розпродали те, що в них є на складах, а нові ліки, які вони закуповують і привозять, вже повинні продаватися за зниженими цінами", – сказала Супрун.

В. о. міністра зазначила, інформує ЗІК, що перевірку щодо дотримання аптеками вимог з продажу лікарських засобів за референтними цінами буде здійснювати Держлікслужба. Крім того, за її словами, до аптек буде висуватися вимога, щоб вони оприлюднювали у друкованому вигляді перелік референтних цін на ліки.

"В аптеках вони повинні бути вивішені, щоб люди не шукали ці ціни. Ціни мають бути надруковані в аптеках, щоб люди могли побачити. Державна служба з лікарських засобів перевірятиме, щоб аптеки не підвищували ціни. Будемо просити, якщо пацієнти або ті, хто здійснює закупівлі ліків, побачать, що ціни підвищені, щоб передавали інформацію МОЗ або Держлікслужбі. Тоді ми будемо проводити перевірку", – запевнила Супрун.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що ті аптечні мережі, які після запровадження референтного ціноутворення з січня не знизять ціни на ліки, будуть жорстко карати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: