fbpx

Супрун попередила українців про головну небезпеку від смартфонів

Здоров'я 09:01, 27.05, 2018

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, звідки з’являються болі в шиї і спині.

Винуватцем болів в шиї і спині може бути смартфон, стверджує Уляна Супрун на сторінці у Фейсбук.

"У вас часто ниє шия або спина, німіють пальці або болять очі? Дуже ймовірно, що причина цих симптомів знаходиться прямо в ваших руках. За останні роки кількість травм опорно-рухового апарату, пов’язаних з надмірним використанням смартфонів, неухильно зростає", – вважає Супрун.

На її думку, люди, які регулярно використовують смартфон для набору тексту, не помічають, наскільки неприродно низько опускають голову.

"Подібна постава вже отримала свою назву серед вчених як "text neck". Це відбувається, коли ми набираємо текст, тримаючи телефон в руках чи довго читаємо щось з екрана. Що нижче ми опускаємо голову, то більший тиск створюється на наш хребет і м’язи верхнього плечового пояса. Для порівняння: наша голова в нейтральному положенні важить близько 4-5 кг. Під нахилом до 15 градусів її вага створює напругу для шиї у 12 кг, 60 градусів – 27 кг. Уявіть, яке навантаження постійно отримують ваші спина і шия, якщо ви надовго затримуєтеся в статичному положенні в руках з телефоном", – пише в. о. міністра.

Однак від такого перенапруження страждає не тільки шия і спина, але й руки. "Такі симптоми як біль, оніміння, поколювання і запалення в суглобах великого пальця руки також отримали окрему назву – "texting thumb". Великий палець не звик до швидкого набору текстових повідомлень і одноманітних переміщень по невеликій площі екрану.

Крім того, виникають проблеми з зап’ястям, що перенапружується в статичному положенні", – повідомляє Супрун. Крім того, страждають й очі людини.

"Не забувайте і про свої очі. Якщо уважно стежити за екраном протягом тривалого періоду часу, ви починаєте менше моргати. Особливо якщо дивитися на нього з близької відстані. Це може посилити сухість очей і викликати біль", – попередила в. о. міністра.

Уляна Супрун дала практичні поради, як правильно користуватися смартфоном:

1. Тримайте телефон на рівні грудей, підборіддя або очей, щоб мінімізувати нахил шиї і підтримувати оптимальне положення в спині.

2. Намагайтеся міняти пальці, якими друкуєте текст або перегортаєте стрічку новин. Зазвичай ми робимо це великим пальцем руки. По можливості кладіть телефон на тверду поверхню і пишіть текст обома руками.

3. Не розмовляйте по телефону, тримаючи його між вухом і плечем. Якщо у вас зайняті руки – використовуйте гарнітуру.

4. Обмежте користування телефоном 20-хвилинними сеансами, між якими робіть короткі перерви, щоб відволіктися і зробити невелику зарядку.

5. Робіть вправи для очей, щоб уникнути перенапруження і пересихання сітківки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: