fbpx

Супрун порадила, як відволікти дітей від ґаджетів

Суспільство 20:12, 29.04, 2019

Нещодавно ВООЗ випустила нові рекомендації про здоров'я дітей віком до п'яти років. Серед них й про те, скільки часу дітям можна проводити перед екраном та з ґаджетами.

Про це розповіла виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

Для дітей віком до двох років експерти радять уникати часу перед екраном чи з телефоном взагалі. Для дітей старших за два роки такий час має обмежуватися 60 хвилинами. Не більше. Ще краще та корисніше – знаходити інший спосіб проводити час для малюка. 

Звісно, буває важко втримати увагу дітей, тому батьки схильні використовувати будь-які засоби. Подивитися мультики чи погратися телефоном – чи не найпопулярніші опції. Втім, дозволяти малюкам годинами бавитися ґаджетами – не найкраща ідея. Особливо, коли йдеться про здоров’я. 

Зокрема в рекомендаціях йдеться про норми сну та фізичної активності для дітей, яких варто дотримуватися, щоби малюки були здоровими. 

Універсальна порада як для дорослих, так і дітей – бути рухливими якомога більше. Розваги перед екраном у вигляді перегляду мультиків чи гри на телефоні не входять до цього переліку. 

З рекомендацій стосовно фізичної активності важливо наступне: 

▪ Бути активними якомога більше та різними засобами. Хороший спосіб залучити малюка рухатися – інтерактивні ігри на підлозі. 

▪ Для тих малят, які ще не рухаються активно, потрібно хоча б 30 хвилини на день (в час, коли вони не сплять) проводити в положенні на животі. Залучайте їх рухати кінцівками, тягнути, штовхати чи хапати невеликі предмети. 

▪ Не бажано, щоб дитина знаходилася понад годину в колисці, гойдалці або у слінгу на спині. Що менше часу в обмеженому просторі, то краще розвивається моторика дитини та зменшуються ризики мати зайву вагу. 

▪ Для дітей від двох років та старших потрібно проводити близько 3 годин в русі. Активність може бути різної інтенсивності – гра з м’ячем, прогулянки, танці, інтерактивні ігри тощо. Що більше, то краще. Важливо, щоб діти мали змогу рухатись як на вулиці, так і в приміщенні. 

▪ Якщо дитині потрібно сидіти, намагайтесь щось читати чи розповідати. Або ж заохотити її грати в настільні ігри, головоломки, до малювання, ліплення чи співу. На відміну від перегляду чогось на екрані чи гри з телефоном, ці активності мають великі переваги для когнітивного розвитку малюка. 

Рухова активність впливає не лише на фізичне розвиток дитини. Зокрема на розумові здібності, здатність концентруватись та будувати соціальні контакти. В активній грі діти схильні бути дружніми та відкритими, краще налагоджувати контакти та способи взаємодії з іншими дітьми. Залучати малюка бути активним потрібно починати чимраніш. 

Будьте гарним прикладом для дитини. Дослідження вказують, що діти фізично активних батьків більше схильні переймати цю звичку та дотримуватись її вже в дорослому житті. І навпаки. Якщо ви будете проводити багато часу, переглядаючи телевізор, існує ймовірність, що дитина вподобає цю звичку та буде менш рухливою. 

Повноцінний та здоровий сон – також надзвичайно важливий для дітей. За рекомендаціями, немовлята повинні мати 14–17 годин сну (віком 0–3 місяці) або 12–16 годин (віком 4–11 місяців). Діти віком від 1 до 2 років – 11–14 годин хорошого сну з регулярним часом на пробудження та нічний сон. Дітям від 3 років потрібно спати щонайменше 10–13 годин. 

Коротша тривалість сну пов'язана з вищими ризиками мати зайву вагу, порушенням емоційної регуляції та зросту. Що менше сну, то більша ймовірність, що дитина проводитиме час перед екраном та хотітиме грати з ґаджетами. 

Повноцінний сон + фізична активність + менше часу сидячи – науково обґрунтований рецепт повноцінного та здорового розвитку дитини. 

Збережіть собі ці поради та поділіться з усіма знайомими батьками! Дбати про здоров’я малюка з перших днів – надзвичайно важливе завдання. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: