fbpx

Світло вчора не вимикали завдяки свідомості прикарпатців

Суспільство 13:42, 31.10, 2014

Анонсованих на вчорашній вечір вимкнень електропостачання на Прикарпатті не відбулося завдяки мешканцям області, які знизили споживання електроенергії у пікові години.

Енергетики повідомляють, що широка поінформованість населення про вимкнення електропостачання та заклик не вмикати електроприлади у вечірні години дали позитивний ефект – максимальне вечірнє навантаження за вчорашню добу, у порівнянні з максимумом попередньої доби, зменшилося на 35 МВт і склало 384 МВт, повідомляє КУРС з посиланням на прес-службу ПАТ "Прикарпаттяобленерго".

Проте прикарпатці досі перевищують встановлений для області ліміт потужності, нині він визначений на рівні 317 МВт, тож розслаблятися не варто. Адже графіки аварійних вимкнень ніхто не відміняв і, якщо буде "перебір", вимкнення електроенергії таки будуть.

"Попередження про вимкнення світла дало, дійсно, вражаючий ефект, – зазначає технічний директор ПАТ "Прикарпаттяобленерго" Олег Сеник. – Люди мінімізували споживання електроенергії, простіше кажучи, знали, що не буде світла, тож не прали, не варили і не свердлили стіни. І це спрацювало – тільки за один вечір громада Прикарпаття продемонструвала, що ми можемо впливати на ситуацію". 

У обленерго зазначають, якщо люди і надалі будуть проявляти таку свідомість і не перевантажуватимуть електромережі у пікові години (ввечері – з 19.00 до 21.00 та вранці – з 9.00 до 11.00), області вдасться уникнути вимкнень електроенергії.

"На жаль, одного вечора не достатньо, нам потрібно постійно дотримуватися рекомендацій зі зменшення споживання електроенергії, кожному з нас, – додає Олег Степанович. – Знову ж таки, закликаю: не вмикайте електричні прилади без потреби, перенесіть господарські операції на інший час, адже зусилля усіх разом – це сила". 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: