fbpx

"Свобода" на облраді виступила проти децентралізації

Політика 13:10, 10.06, 2016

Представники фракції "Свобода" в облраді заявили, що виступають проти реформи децентралізації, коментуючи запропонований ними проект рішення звернення облради.

Про це заявив депутат обласної ради Манолій Піцуряк під час ІІ пленарного засідання п’ятої сесії обласної ради.

Депутат від “Свободи” Іваночко зачитав проект рішення, в якому йшлося про те, що внаслідок реформи децентралізації закриваються бібліотеки. Депутат обласної ради від партії “ВОЛЯ” Ольга Федишина наголосила на тому, що в першому абзаці звернення зазначено “Як свідчить приклад уже створених територіальних об’єднаних громад, бібліотеки у селах просто закривають”, та поцікавилась, чи є інформація, скільки бібліотек було закрито. На що Іваночко зазначив, що остаточної інформації з приводу цього питання немає.

Тим не менш, стосовно цього питання цікавилась Федишина та виявила, що жодної бібліотеки в створених ОТГ не закрито.

“В Старобогородчанській об’єднаній громаді – 5 сільських бібліотек на сьогодні функціонує, які функціонували і до утворення ОТГ. Білоберізька об’єднана громада  5 бібліотек як існувало, так і існують. Верхнянська об’єднана громада  9 бібліотек як було, так і існує”, – підкреслила депутат.

Очільниця фракції “ВОЛЯ” Ольга Галабала зазначила, що, готуючи це звернення, депутати навіть не поцікавились станом мережі бібліотек в ОТГ .

“В мене таке враження, що якась фракція хоче дискредитувати питання децентралізації. Ви говорите про сільські бібліотеки, не поговоривши з головами ОТГ. Коли готуєте такі звернення, фракціє “Свобода”, спершу передзвоніть головам ОТГ, а не пишіть звернення до Кабміну, не володіючи ситуацією”,  наголосила Галабала.

На що Манолій Піцуряк зазначив: “я в минулому скликанні був проти децентралізації, і зараз проти. Сьогодні недолугий закон про об’єднання громад і не має в нас сьогодні перспективи”.

Волівці наголосили, що “ВОЛЯ” виступає за те, щоб зберегти, розширити бібліотечну мережу, підвести інтернет, наділити бібліотеки новими функціями.

“Проблема є, утримувати бібліотеки треба. Але давайте підійдемо до цього питання комплексно, допрацюємо його на профільній комісії, – зазначила Федишина. – Давайте зробимо так, щоб молодь цікавилась бібліотеками, щоб зацікавити людей туди приходити, а не зводити це лише до формальної роботи та заповнення формулярів”.

Галабала наголосила на необхідності спочатку вивчити це питання на засіданні профільної комісії, запросити туди голів ОТГ, представників бібліотек, запропонувала на наступній сесії комплексно розглянути питання щодо стану мережі бібліотек.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: