неділя, 21 квітня

Син Івана Франка подарував портрет батька музею в Калуші

З неабиякими подарунками відзначив чвертьвіковий ювілей музей-оселя родини Івана Франка у Калуші.
Зображення 1 / 4 Використовуйте клавіші для перегляду

Зокрема, відома представниця роду Франків, науковець Оксана Франко з нагоди річниці подарувала музею портрет Івана Франка, написаний його сином Тарасом у 1965-1966 роках, інформують “Вікна”.

На звороті портрету внучка брата Івана Франка Омеляна, ініціаторка створення музею Оксана Франко залишила такий напис:

Фото: Наталія Табачук

Тарас Франко, як і батько, крім Львова, навчався ще й у Відні. І йому вдалося те, що не дали колись зробити Іванові Франкові – викладати у Львівському університеті, йдеться у публікації на ZIK.

Тарас Франко є автором першого посібника з історії римської літератури українською мовою. Писав і власні твори. А працюючи науковцем у радянському Києві, активно боровся за українську мову. Зокрема, у шістдесяті роки, коли київське метро тільки збудували, Тарас Франко відстоював, щоб станціям надавали не радянські, а історичні назви частин Києва, і наполіг, аби у вагонах їх оголошували українською мовою.

Водночас Тарас Франко змушений був маскувати свої патріотичні переконання. Можливо, тому його талант ученого-філолога, письменника й перекладача і не розкрився повністю. Тим паче, що інтелектом, працьовитістю і життєлюбством він був дуже схожий до свого батька. Як, зрештою, і зовнішністю. Адже навіть позував малярам до батькових портретів.

 

КОМЕНТУВАТИ