fbpx

Тарас Прохасько зустрінеться з читачами у семи містах України

Культура 19:56, 12.11, 2015

Письменник, перекладач, інтелектуал і завжди цікавий співрозмовник: Тарас Прохасько зустрінеться з читачами у семи містах України.

Кожна розмова з письменником Тарасом Прохаськом – це унікальна нагода подивитися на звичні речі глибше і чесніше, пише Галицький кореспондент.

Своїми текстами та своїми роздумами (що б це не було – дорослі тексти чи книжки для дітей, переклади чи авторські колонки) – він завжди заворожує, допомагає зрозуміти, пізнати, відчути. Цієї осені у "Видавництві Старого Лева" вийшло одразу дві книжки, до яких має неабияку причетність Тарас Прохасько: третя і заключна частина "кротячої епопеї" "Як зрозуміти козу", яку він написав разом із Мар’яною Прохасько, та переклад з польської – роман "Схід" Анджея Стасюка. Презентуватиме ці книги Тарас у Києві, Дніпропетровську, Кіровограді, Вінниці, Івано-Франківську, Львові та Тернополі.

Попри те, що переклад роману Анджея Стасюка "Схід" і кротяча історія "Як зрозуміти козу" розраховані на читачів різного віку, у цих книгах є багато спільного. І йдеться не лише про причетність до них Прохаська, а найперше – про подорожі та пошук порозуміння у книгах. Це тексти про нову географію, мову, реальність. Анджей Стасюк, вирушаючи у "найскладнішу і найнеймовірнішу подорож свого життя", прагне знайти точки порозуміння між європейською людиною і мешканцями Китаю чи Монголії. Він відкриває для себе "дивних східних людей" з нового боку, вивчає мову їхнього тіла, поведінку, звичку одягатися. Український переклад Тараса Прохаська органічно доповнює стасюківські пошуки нових світів, спробу подолати "страх Сходу і зневагу Заходу".

Маленькі герої книги Тараса Прохаська і Мар'яни Прохасько також вирішують покинути зону комфорту задля пізнання нових земель. Мешканці Букового лісу вперше у житті, попри страх і ризик, вирушають у мандрівку морем, знаходять новий острів і знайомляться з його дивними мешканцями – козами. Книга Тараса і Мар’яни Прохаськів "Як зрозуміти козу" – про важливість розширення горизонтів у нашому житті та про порозуміння. У перших двох книгах маленькі герої книги досліджували, "Хто зробив сніг", та проводили детективне розслідування, "Куди зникло море".

· 13 листопада, п’ятниця – Київ – Книгарня "Є" (вул. Лисенка, 3) – 18:00. Модератор: Софія Андрухович.

· 16 листопада, понеділок – Дніпропетровськ – Книгарня "Є" (вул. Глінки, 15) – 19:00. Модератор: Наталія Дев’ятко.

· 17 листопада, вівторок – Кіровоград – Львівська майстерня шоколаду (вул. Дворцова, 16/7) – 18:00. Модератор: Анастасія Дзюбак.

· 18 листопада, середа – Вінниця – Книгарня "Є" (вул. Соборна, 89) – 18:00. Модератор: Олександр Вешелені.

· 24 листопада, вівторок – Івано-Франківськ – Книгарня "Є" (просп. Незалежності, 31) – 18:00. Модератор: Іван Ципердюк.

· 26 листопада, четвер – Львів – Книгарня "Є" (просп. Свободи, 7) – 18:00. Модератор: Мар’яна Савка.

· 27 листопада, п’ятниця – Тернопіль – "Коза" (бульвар Тараса Шевченка, 23) – 18:00. Модератор: Юлія Іванчук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: