fbpx

Тарас Житинський та франківські волонтери відвідали пацієнтів Львівського військового госпіталю

Культура 22:30, 22.05, 2015

Музикант Тарас Житинський разом із волонтерами ініціативи "Поранені SOS" відвідав пацієнтів Львівського військового госпіталю.

Волонтери передали військовим сувеніри, зроблені власноруч маленькими небайдужими іванофранківцями, смачну домашню випічку та інші дрібниці.

Головним подарунком для військових у госпіталі став міні-концерт барда Тараса Житинського. Він виконував патріотичні пісні, які увійдуть до нового альбому "Історія України у піснях XVII-XX століть". Репертуар назбирувався роками як в українських "глибинках", так і серед української діаспори по всьому світу. Це і пісні січових стрільців, і гуцульські, і упівські.

"Поважаю Петра Конашевича-Сагайданого. Думаю, що всі чули про такого. В українській історії це людина, яка не програла жодної битви як на морі, так і на суші. Особливо морські його походи були відомі у 1612 році. Тоді до 100 "чайок" (козацьких човнів) спалили пів-Стамбула". А взагалі Сагайдачний два рази спалив Москву. Не добив у свій час. Зараз би Москва була якимось районним центром", – розповів історію воякам Житинський.

Родзинкою стала пісня на слова хлопця, який воює в АТО. Текст Тарас Житинський знайшов в інтернеті і написав музику.

Військові із захопленням слухали унікальні твори і, дякуючи, подарували Житинському листівку зі схожим на нього козаком.

Тарас Житинський та франківські волонтери відвідали пацієнтів Львівського військового госпіталю 1

Волонтерка Наталя Сербин зазначила, що для військових важлива не лише матеріальна допомога, а й патріотична пісня значною мірою піднімає дух.

"Після року війни військовим, які повертаються з фронту, а особливо пораненим, потрібна людська щира турбота, а не тільки гроші. Вдячність, повага, розуміння і пісня від тих, хто вміє її виконувати щиро, як робить це Тарас Житинський",  зауважила волонтерка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: