fbpx

Табір "Нове покоління" успішно завершив черговий сезон літнього оздоровлення дітей

Суспільство 13:43, 16.08, 2016

Завершення "Фольклорних мандрів". Таку тематичну спрямованість і назву мав 21-ий літній табір Міжнародного Благодійного Фонду "Нове покоління".

Завдяки згуртованості української діаспори в Канаді ще з 1996-го його проводять для дітей-сиріт у Ворохті.

На спортивній базі та в наметовому містечку впродовж 2 тижнів гостювали 180 дітей із дитячих будинків і шкіл-інтернатів, реабілітаційних центрів, а також із самісінької зони розмежування – Красногорівки, з родин воїнів АТО й переселенців із Криму.

Приєдналися до них і студенти-сироти, які стали стипендіатами. Тут усі вони мешкають як одна велика родина.

Обмін звичаями, вивчення національної символіки через вишивку й традиції, дитячі ігри та казки, а також численні майстерні хендмейду, походи та екскурсії – двотижнева програма дуже насичена. До речі, крім літніх, тут проводять і не менш традиційні зимові табори.

Юлія Вокалюк, виконавчий директор МБФ "Нове покоління": "Завдяки нашому довголітньому партнеру, я би сказала, однодумцю-ентузіасту "Буковелю" в особі Олександра Леонідовича Шевченка вже поспіль скільки років отримуємо, я би сказала, значну підтримку. Для нас це досить вагомо, щоб продовжувати працювати, тим паче в такі історичні часи".

Вихователі табору – це волонтери як з-за океану (Канади та Сполучених Штатів Америки), так і з України. Серед них  і тернопільський боєць-доброволець із позивним Гатило.

Валерій Чеботар, комендант наметового табору "Нове покоління": "Я з 99-го року на таборах, вони змінили мене як людину, тому що робота з дітьми-сиротами дуже корисна, я би радив усім українцям, чесно кажучи, і неукраїнцям також спробувати щось віддати і щось отримати взамін, тому я тут, після війни для мене це лікування, чесно кажучи, і таке дуже корисне".

Підсумовують якісний відпочинок гала-концертом, яким діти демонструють, чого навчилися. Та спершу, як годиться, гімн України  в тому числі й мовою жестів. 

У "Новому поколінні" з дітьми часто працюють українські зірки шоу-бізу. Тож якщо першу частину гала-концерту складають виступи вихованців табору, друга належить уже знаним виконавцям і гуртам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: