fbpx

Темою першого уроку в школах буде єдність країни – МОН

Суспільство 13:50, 03.08, 2014

Темою першого уроку 2014/2015 навчального року буде "Україна – єдина країна".

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки України у п’ятницю.

Така тема обумовлена суспільно-політичною ситуацію та подіями останніх місяців, окупацією Росією Криму, збройними акціями російських терористів у східних регіонах України.

Як повідомляє МОН, метою Першого уроку є формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

Під час уроку мають бути реалізовані такі завдання:

– ознайомити учнів з основними історичними подіями становлення державності України;

– формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу;

– формувати готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни;

– виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну.

Основний зміст Першого уроку має бути спрямований на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу, що її населяє. Важливо акцентувати увагу дітей на тому, що Крим і Донбас – це Україна, що люди, які мешкають на цих територіях, – громадяни України.

У відомстві зауважують, що вчитель має акцентувати увагу на тому, що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій.

Важливо, щоб учні ідентифікували себе з українським народом, прагнули жити в Україні, розуміли необхідність дотримання конституційних та правових норм, володіння державною мовою, шанобливого ставлення до історії, культури та традицій українського народу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: