fbpx

"Тепле Місто" у Франківську профінансує п’ять проектів на 80 тисяч гривень

Суспільство 14:38, 18.03, 2019

Сьогодні, 18 березня, стали відомі імена переможців весняної хвилі конкурсу "Міські Ґранти" платформи "Тепле Місто", які отримають 80 000 грн.

Загалом на весняну хвилю програми "Міські Ґранти" надійшло 19 заявок. У ІІ тур конкурсу пройшло 10 проектів, з яких незалежна комісія обрала 5 переможців.

Отже, у весняному конкурсі "Міських Ґрантів" платформа "Тепле Місто" надасть організаційну та фінансову підтримку п'ятьом проектам-переможцям, а саме:
1. "Метод Кенгуру" – 18 150 грн.

Тематичний напрям – міський простір.

Команда: ГО "Асоціація батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки" (https://www.facebook.com/ranniptashky/ )

Команда проекту має на меті популяризувати метод Кенгуру у відділенні недоношених Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні за допомогою придбання спеціальних крісел та майок для "кенгурування". Метод Кенгуру – це ефективний спосіб виходжування дітей, що народилися раніше визначеного терміну, суть якого у фізичному контакті "шкіри до шкіри" новонародженого і матері. Це прискорює адаптацію малюків до навколишнього середовища: вони швидше набирають вагу і краще розвиваються; дитина чує серцебиття і голос матері, відчуває запах молока та тіла, відчуває легкі погладжування і менше плаче. У такій позі малюк знаходиться у безпеці, тому не відчуває стресу, а значить, рівень кортизолу в крові знижується.
2. Виготовлення мозаїки анотаційної дошки Наталії Кобринській на вул. Труша – 20 000 грн.

Тематичний напрям – міський простір.

Команда: Ініціатива #ФранківськЯкийТребаБерегти (ГО "Інтелект UA")

Ініціативна група має на меті виготовити та встановити портрет Наталії Кобринської разом з інформаційною історичною довідкою. Кольоровий портрет планується виготовити з мозаїки та змонтувати на фасаді будинку пл. Ринок, 6 (з боку вул. Труша), де відбулася історична подія – перші в Україні збори жіночого товариства. Завдяки такому практичному та оригінальному заходу планується популяризувати Івано-Франківськ, його історію та видатних особистостей в ній.
3. "Музична кімната" – 19 932 грн.

Тематичний напрям – сучасне мистецтво/ прогресивна освіта

Команда: ГО "Д.О.М.48.24"

Ціль команди – створити в Івано-Франківську публічний музичний простір, презентувати провідні альтернативні методики навчання, провести освітні та концертні заходи, надати можливість місцевим мешканцям – дорослим і дітям – отримати досвід гри на музичних інструментах з метою підвищення рівня музичної культури громадян, розвитку потенціалу місцевих виконавців. У рамках проекту буде відкрито музичну кімнату, де будуть розміщені музичні інструменти у вільному доступі; проведено інтерактивні заняття з раннього музичного розвитку дітей, у які входитимуть виїзні практичні заняття в Центрі реабілітації для дітей з неблагополучних сімей та "Просторі розвитку дітей", в якому займаються діти з РАС (аутизмом); організовано семінар для батьків та семінар-інтенсив для викладачів з інтерактивного музичного розвитку за авторською методикою викладача ЛНМА ім. Лисенка Завісько Н., а також лекції, майстер-класи та концертні заходи сучасного музичного мистецтва.
4. Фотопортрет 2019. 7-й національний бієнале імені Степана Назаренка – 18 000 грн.

Тематичний напрям – сучасне мистецтво

Команда: Івано-Франківська обласна організація Національної спілки фотохудожників України.

Фотоконкурс сприяє діалогу між різними за віком, місцем проживання та поглядами українцями. Щороку на конкурс надходять роботи з усіх регіонів, включаючи Крим і Донбас. Фотопортрети рефлексують до актуального потоку життя, є культурним зрізом стану фотомистецтва та відображають ставлення нас до самих себе. Окрім академічних портретів, на конкурс надходять сучасні фотороботи і навіть селфі. Склад журі формується серед актуальних і відомих в Україні фотографів та культурологів. Окрім того, конкурс позиціонує Івано-Франківськ як столицю фоторуху України.
5. Концерт до Дня Матері "Моїй Матусі" – 3918 грн(часткове фінансування)

Тематичний напрям – сучасне мистецтво

Команда: Об'єднання дружин учасників АТО (ООС) м. Івано-Франківськ "Дружина воїна"

За допомогою проведення концерту, на якому виступатимуть діти учасників АТО на сході України, команда має на меті відволікти членів родин учасників АТО від переживань, негативних думок про війну та покращення психоемоційного настрою в сім’ї.

Нагадаємо, фонд ґрантової програми формується із внесків бізнес-партнерів платформи "Тепле Місто". Проекти-переможці будуть реалізовані протягом наступних трьох місяців.

Програма "Міські Ґранти" започаткована платформою "Тепле Місто" у 2015 році. Програма створена для активізації та посилення ініціатив, громадських організацій і середовищ, які ставлять за мету втілювати практичні проекти, що покращують якість життя в місті, та залучати громаду до активної участі в процесах розвитку Івано-Франківська.

Наступна хвиля "Міських Ґрантів" стартує 22 квітня.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: