fbpx

"Теплі іграшки" Богдана Савлюка розкажуть історію гуцулів у новому мультику

Стиль життя 18:27, 02.12, 2016

Автор мультфільму "Воїни лісу" франківчанин Богдан Савлюк готується до зйомок нового мультика – про гуцулів.

Після прем’єри мультика "Воїни лісу" творець усіх його героїв франківчанин Богдан Савлюк не міг відірватися від роботи. Українцям так сподобались його "теплі" іграшкові гуцули та воїни УПА, що замовлення на їх виготовлення посипалися звідусіль.

Фігурки з полімерної глини, які Богдан Савлюк створює власноруч вже понад рік, відомі як "теплі іграшки".  Богдан не має художньої освіти, а його хобі, яке тепер стало ще й заробітком, бере початок з дитячого захоплення ліпленням з пластиліну.

Першими іграшками, які Богдан зробив більш як рік тому, були герої мультфільму "Козаки". Чоловік розповідає, що їх він зробив з недорогої української глини. Тепер працює із якісною сировиною з Бельгії. Виготовлення однієї іграшки займає приблизно чотири години. За місяць хлопець створює майже сорок фігурок. Іноді Богдана просять зробити іграшки за фотографіями близьких друзів, утім, йому самому більше подобається вигадувати власних персонажів.

Теплі іграшки

Франківчанин мріє, щоб його іграшки замінили дітям закордонних Спанч-боба, Бетмена й трансформерів. За допомогою фігурок гуцулів та українських воїнів УПА малюкам можна розповідати історію України, знайомити з народними звичаями та традиціями, каже Богдан Савлюк. Замислювався митець і над тим, щоб створити серію казкових українських героїв: Микиту Кожум’яку, Котигорошка та Лиса Микиту. Проте зараз на це не вистачає часу, адже він задумав новий мультик.

Цього разу "теплі іграшки" розкажуть історію українських гуцулів. Головна ідея анімації – наголосити на важливості книг. Оповідь вестимуть від імені Івана Франка. Серед персонажів мультика буде й чорт, який чинитиме капості головним героям.

Цей мультик буде технічно складнішим за "Воїнів лісу".  Доведеться створити спеціальні декорації: стародавній замок, тронні зали, бібліотеку, звідки вестиме свою оповідь Франко. Одним із найскладніших завдань буде відзняти справжній вогонь, яким чорт атакуватиме героїв. Реалізовувати ідею Богдан планує власним коштом.

Зараз Богдан працює над сценарієм, після чого почне ліпити героїв. Їх у новому мультику буде близько тридцяти. Зйомки планує почати навесні. 

Юлія Лисенко

Цей матеріал було підготовлено

в рамках Програми міжредакційних обмінів

за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: