fbpx

Терористи намагаються насильно вивезти дітей-сиріт з Мар'їнки та Донецька в Росію, – ЗМІ

Суспільство 11:45, 12.07, 2014

Озброєні люди на чолі з "заступником міністра соціальної політики ДНР" Оленою Коровкіною намагаються вивезти 54 дітей з Мар'їнської школи-інтернату для дітей-сиріт, імовірно, до Росії.

Про це повідомляє "Остров", посилаючись на випускників школи-інтернату, передає Еспресо TV

За їхніми словами, в п'ятницю близько 15 години в Мар'їнську школу-інтернат для дітей-сиріт прийшли озброєні люди на чолі з "заступником міністра соціальної політики ДНР" Оленою Коровкіною. На очах у співробітників і дітей вони відвезли з собою директора інтернату та його заступника з виховної роботи. 

"Діти плакали, не давали відвезти директора – він там працює майже 20 років. Але все одно відвезли кудись до Карлівки. Там змушували підписувати якісь документи для вивозу сиріт в Росію", – розповідають співрозмовники видання. 

Директор є державним опікуном для дітей, які перебувають в інтернаті, тому для оформлення документів для вивозу дітей його підпис є обов'язковим. 

Нотаріуса при "оформленні" документів під дулами автоматів не було – законної сили ці "документи" не мають. До вечора керівника інтернату та його заступника повернули на робоче місце. 

"О 1.30 ночі суботи озброєні люди знову приїхали в інтернат і спробували насильно вивезти 54 дитини в невідомому напрямку. Дітей підняли з ліжка, вони пручалися", – зазначають випускники інтернату. 

За їхньою інформацією, директору вдалося переконати вивезти дітей в Донецьку школу-інтернат для дітей-сиріт. Однак там вже знаходяться ще 94 дитини, яких теж хочуть вивезти в РФ.

"Законних оформлених документів для вивезення за кордон мар'їнських і донецьких дітей немає, тому перетин кордону буде незаконним. Діти не хочуть нікуди виїжджати", – підкреслюють співрозмовники видання. 

Нагадаємо, 12 червня група дітей-сиріт з міста Сніжне по дорозі на відпочинок до Дніпропетровської області була перехоплена озброєними бойовиками. Згодом автобус опинився на території Ростовської області РФ. Україна подала офіційну заяву до Європейського суду з вимогою вплинути на Росію, і викрадених дітей повернули на Батьківщину. 

Після цього випадку озброєні люди відвідали ряд інтернатів у Донецькій області з вимогою, щоб керівники оформляли документи на законний вивіз дітей до Росії. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: