fbpx

Торік на Прикарпатті незаконно вирубали тисячі гектарів лісу. ВІДЕО

Суспільство 15:50, 26.06, 2017

На Прикарпатті нещадно вирубують ліс, торік в області виявили нелегальні вирубки майже на 14 млн грн – це тисячі гектарів. Десятки кримінальних справ зареєстровані вже і цього року.

Про це йдеться в інформаційному випуску "Факти" на телеканалі ICTV.

До прикладу, нещодавно у Солотвинському лісгоспі місцеві жителі села Діброва отримали відповідь від керівництва лісгопу про проведення вирубки граба. Однак активісти виявили свіжі пні дуба.

"Дуби вивозили в першу чергу, зараз залишили дерева на дрова – липа, граб",  кажуть місцеві.

За сотню метрів вони показують ще одне місце вирубок, де навесні під пилку пустили все, що може принести прибуток. 

"Діаметр дуба майже 40 см, і 6 метрів стовбур – це вже є куб дуба. Його поріжуть на дошки і продадуть за 400-500 доларів",  каже житель с. Діброва Іван Розпопа.

У сусідньому Косівському районі схожа проблема – на півкілометра майже півсотні свіжих пнів: усі замасковані болотом і прикриті гіллям. Активісти підрахували, за тиждень лише на цій ділянці вирубали дубів на 50 тисяч гривень. Скільки таких місць – невідомо, бо і сюди потрапили випадково. Районні депутати на останній сесії проголосували за звільнення керівника райагролісу.

"У нас насправді в цьому і є головна колізія, тому що той, хто дає дозвіл на рубку, і сам себе має перевіряти",  каже депутат Надвірнянської районної ради Тетяна Пришляк.

Масштаби збитків від вирубок вражають. До прикладу, в Делятинському держлісгоспі цього року збитки складають близько 400 тисяч гривень, у Надвірнянському спецагролісгоспі їх близько 1 мільйона гривень. 

Загалом на Прикарпатті торік зареєстрували 220 кримінальних проваджень щодо незаконного вирубування, це понад 13 мільйонів гривень збитків. Якщо неподалік сіл люди зупииняють і перевіряють заповнені вщент лісовози, то проконтролювати вирубки у високогір’ї не мають ні можливості, ні повноважень.

"Немає одного власника лісу, у нас їх чотири: Мінприроди, Державне агентство лісових ресурсів, обласні ліси і військові ліси. І один протирічить другому",  зазначив депутат Косівської районної ради Петро Іванишин.

Щороку Прикарпаття рубає 900 тисяч кубометрів лісу і залишається бідним. Середня зарплата лісника – 3 тисячі гривень. Лісові господарства вже кілька років на госпрозрахунку.

"Бюджетного фінансування в нас немає. Це все йде розрахунок прибутку від реалізації деревини",  зазначає заступник начальника обласного управління лісових ресурсів Роман Варварук.

У Німеччині, Польщі чи Чехії рубають у 3-4 рази більше, ніж в Україні, але там ліси відновлюють, щороку мінімум 20% приросту. Натомість наша держава ставиться до свого багатства по-споживацьки: здорове дерево зрубують, а небезпечний сухостій залишають, адже на ньому грошей не заробити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: