fbpx

Третина українських користувачів стикається з інтернет-загрозами

Суспільство 20:12, 14.10, 2015

Як повідомляє Kaspersky Lab, Україна посіла п’яте місце в світі за ризиком зіткнення з веб-загрозами в третьому кварталі 2015 року.

Як свідчать дані за липень – вересень 2015 року, третина (33,7%) українських користувачів Kaspersky Security Network (KSN) зіткнулася з загрозами, що поширюються через інтернет, передає itc.ua.

Українські користувачі надто схильні до заражень через не оновлене програмне забезпечення і піратські копії програм. Близько 17% всіх заражень припадає на користувачів, що працюють з застарілою ОС Windows XP. В Україні також було відзначено велику кількість спрацьовувань антивіруса на програми-здирники і шифрувальники. Вони блокують пристрій або браузер або шифрують файли користувача, зробивши їх недоступними без спеціального ключа, за який потрібно заплатити викуп.

Щоб привернути увагу користувачів, зловмисники застосовують методи соціальної інженерії, спекулюють на актуальних темах, в тому числі пов’язаних із загостреною політичною ситуацією в країні. Для поширення шкідливого програмного забезпечення вони розсилають спам і фішингові повідомлення в соціальних мережах, створюють шкідливі сайти і використовують інші, більш витончені способи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: