fbpx

Церковний Трибунал позбавив коломийського священика сану за надання забороненого шлюбу

Суспільство 23:19, 13.05, 2016

Священика Володимира Флягу визнано винним у порушенні Кодексу Канонів Східних Церков, а саме – в укладенні забороненого подружжя.

Як повідомляє Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ, ще 1 вересня минулого року Церковний Трибунал єпархії розпочав карний процес над місцевим священиком Володимиром Флягою.

Карний процес відбувся відповідно до приписів чинного законодавства, та обвинуваченому були надані всі права, не виключаючи можливість безпосередньо брати участь у процесі.

Колегія Суддів цього Церковного Трибуналу, зважаючи на правові і фактичні аргументи 7 березня 2016 року, винесла остаточний вирок на першому ступені судочинства, згідно з яким священика Володимира Флягу визнано винним у порушенні канонів Кодексу Канонів Східних Церков, а саме – в укладенні забороненого подружжя.

“Священнослужителя, який намагався укласти заборонене подружжя, слід позбавити духовного стану”, йдеться у Кодексі, кан. 1453 § 2 ККСЦ.

"Заборонене подружжя" означає надання шлюбу богопосвяченим особам, які присягали целібат, або людям, які перебувають в шлюбі. Йдеться передовсім про монахів і священиків. Останні можуть укладати шлюб лише до моменту свого висвячення.

За порушення закону Церкви на священика Володимира Флягу накладено покарання – позбавлення духовного стану. Шлюб визнано недійсним.

У вироку згідно з законом зазначено, що "хто вважатиме себе покривдженим даним вироком, має право протягом 15 днів від моменту повідомлення апелювати до апеляційного Трибуналу". Однак у визначений час апеляції не було подано і відповідно до законодавства справа переходить у стан осудженої речі.

"Вирок Церковного Трибуналу Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ засвідчує болючий для Католицької Церкви факт, що через свої особисті необдумані дії та аморальну поведінку Володимир Фляга поставив себе поза церковною спільнотою. Сподіваємося, що судовий вирок стане для Володимира Фляги причиною застановитися та критично осмислити свої дії, які спричинили такий сумний підсумок, та не стане причиною для розпалення конфлікту",  пише прес-служба єпархії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: