fbpx

Церква застерігає від святкування Хеловіну

Суспільство 21:20, 28.10, 2018

Хеловін називають святом зла, яке прославляє демонів, пропагує жорстокість, ідолопоклонство і аморальність.

Звернення, яке застерігає вірних однієї з єпархій УГКЦ щодо свяиткування Хеловіну, оприлюднив "Католицький оглядач". 

У зверненні зазначено, що це святкування не має коріння в українській культурі. 

Це старовинне кельтське свято, що святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада, знаменувало закінчення літа у північних народів дохристиянського (язичницького) періоду, пояснює віруючим священик. На їхнє переконання, мертві душі в цей день поверталися на землю для реалізації нездійснених планів та мрій, могли для цього приймати різні обличчя, і в цей день, на їхню думку, вся нечиста сила спускалася на землю. Сама природа завмирала, починався холодний період року. Для того, щоб захистити людей від нечистих духів і мертвих душ, язичницькі жерці проводили церемонії поклоніння темним силам, де приносили в жертву коней, котів, чорних овець, буйволів та навіть людей.

У Католицькій Церкві Римського обряду 1 листопада святкується День всіх святих, а на наступний день – спомин всіх померлих вірних, який бере свій початок разом із культом перших мучеників. Християни відзначали "День народження до неба", що був днем мучеництва поодиноких християн.

Східна Церква також вшановує свято Всіх святих в першу неділю по Зісланні Святого Духа (П’ятидесятниці). Це підкреслює зв’язок святості з дією Святого Духа. Щодо поминання померлих, то у Східній Церкві кожна субота вважається днем молитви за всіх померлих, окрім цього, в церковному календарі відзначені кілька субот впродовж року, коли відбувається вселенське поминання всіх померлих.

"Не дивлячись на те, що більшість наших співвітчизників – українців є охрещеними, багато з них вважають, що святкування Хеловіна є нормальним явищем і нешкідливим для нашого суспільства.

Боляче спостерігати те незрозуміле пожвавлення, яке викликає Хеловін у дітей та молоді. Боляче спостерігати, як наші діти із християнських сімей, які колись устами своїх хресних батьків у Тайні Хрещення аж тричі відрікалися сатани і стільки ж разів обіцяли служити Христові, вшановують всяку нечисть, а рідні батьки власноруч із захопленням та завзяттям допомагають перетворювати обличчя своїх дітлахів на обличчя упирів, відьом, чаклунів, тощо. Один наперед одного жартують над тим, над чим, насправді, треба бити на сполох.

Можемо впевнено зробити висновок, що Хеловін – це свято зла, яке прославляє демонів, пропагує жорстокість, ідолопоклонство і аморальність.

В одному з популярних фільмів головний герой каже слова: "Найважливішим досягненням диявола у сучасному світі є те, що він переконав людей, що його не існує". Ми з посмішкою слухаємо історії про нечисту силу і вважаємо це просто казками. Ми стали сліпими і глухими до Слова Божого, де чітко написано про те, що не можна робити, але ми це з задоволенням робимо, особливо у свято Хеловіну. Ми думаємо, що це дитячі іграшки і нікому вони не приносять шкоди, але саме в такий спосіб ми не приймаємо серйозно диявола, його силу і вплив у нашому житті", – пояснює єпарх Бучацький, отець Дмитро Григорак.

Церква закликає використати цей день, щоб підготуватися до Дня всіх святих, помолитися за душі усопших з наших родин, за тих, про кого нема кому згадати, про наших героїв Небесної Сотні та воїнів, які віддали своє життя на сході України за нашу свободу.

"Ми усі покликанні до святості і повинні прожити життя так, щоб хоч на крок до цієї святості наблизитися. Традиція відвідувати наших померлих на цвинтарях 1 листопада дає нагоду нам подивитися на ту короткочасність життя і запитати себе, а чи все я зробив, щоби стати ближче до Бога", – пропонує настоятель.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: