fbpx

Ціни на авіаквитки необґрунтовано завищені, – прикарпатський нардеп

Суспільство 15:29, 08.06, 2015

Член ради партії "ВОЛЯ" народний депутат Юрій Дерев'янко звернувся до голови Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва з вимогою надати інформацію про монополістів на ринку авіаперевезень України.

Про це повідомила прес-служба народного депутата. 

Дерев'янко зазначає, що йому стало відомо про можливе порушення конкурентного законодавства в авіатранспортній галузі на внутрішньому ринку України. 

"Для пересічної людини в Україні внутрішні авіаперевезення лишаються недоступними через високу ціну. Свідченням цього є вартість перельоту з Івано-Франківська чи Дніпропетровська до Києва, що складає більше 2000 гривень", – йдеться в депутатському зверненні. 

Депутат зазначив, що вартість міжнародних авіаперевезень набагато менша, ніж ціна на внутрішні рейси по території України, а внутрішні авіаперевезення в Україні щонайменше вдвічі дорожчі ніж в країнах Європейського Союзу. 

"Така ситуація може свідчити про зловживання монопольним становищем на внутрішньому ринку України вітчизняними авіаперевізниками, які користуються відсутністю рівної конкуренції та кризовим станом економіки держави, встановлюють завищені та необґрунтовані ціни на авіаквитки", – сказав Дерев'янко. 

Він також додав, що монопольне становище спостерігається також і на ринку постачання палива для повітряних суден. На думку нардепа, все це негативно впливає на міжнародний імідж нашої держави, особливо в умовах підготовки до підписання Угоди про Спільний авіаційний простір з ЄС. 

Дерев'янко просить Терентьєва надати інформацію про те, які компанії визнано монополістами на внутрішньому ринку авіаперевезень; повідомити, щодо яких авіаперевізників було застосовано заходи впливу за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Депутат також просить надати інформацію, які заходи вживає АМКУ для покращення ситуації на внутрішньому ринку авіаперевезень. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: