fbpx

Ціни на одні й ті ж препарати у франківських аптеках різняться в рази – це зловживання, – активісти

Суспільство 20:46, 12.03, 2015

Проблема цін на лікарські засоби в Україні не втрачає актуальності. З огляду на нестабільність вітчизняної валюти, ціни на ліки, зокрема й на Прикарпатті, змінюються чи не щодня. Проте чи дотримуються аптекарі кодексу честі та законодавства? Це перевірили активісти ГО "Поступовий гурт франківців".

Зазначимо, що націнка на ліки може бути не більша, аніж 25% від закупівельної ціни. 

Активісти громадської організації "Поступовий гурт франківців" сьогодні, 12 березня, обійшли 14 аптек різних торгових мереж у Івано-Франківську з метою моніторингу цін на певні види ліків, пише Галицький кореспондент.

Отож активісти у аптеках запитували ціни на такі препарати: "Новокаїн", "Анаферон", "Корвалмед" та шприц "десятку".

Виявилось, що найдешевший шприц "десятка" коштує 97 копійок, а найдорожче його можна купити за три гривні і 70 копійок, тобто різниця між цінами  майже у чотири рази. "Анаферон" також можна купити і за 55 гривень, і за 80. 

Голова ГО "Поступовий гурт франківців" Сергій Адамович вважає, що власники аптек можуть знайти безліч відмовок стосовно неврегульованості цін у різних мережах.

"Вважаю, що підняття цін на ліки спричинене не лише коливанням курсу долара, а й свідомим зловживанням власників аптек", – упевнений Адамович.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: