fbpx

Цього року понад 2,5 тисячі прикарпатців повідомили про домашнє насильство в поліцію

Суспільство 11:11, 10.11, 2018

За 10 місяців цього року в поліції Івано-Франківської області зареєстрували 2573 заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства. На порушників склали 2350 адмінпротоколів та розпочато досудове розслідування по 31 випадку.

Про це у мережі Facebook повідомив керівник поліції Івано-Франківщини Володимир Голубош.

"Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" – потрібний і правильний крок вперед. Поліцейські готуються до законодавчих змін, у тому числі і прикарпатські представники закону",  зауважує поліцейський.

Він також зазначає, що на Івано-Франківщині реалізовується пілотний проект, пов'язаний з роботою мобільних груп з реагування на факти вчинення такого насильства. Уже відібрано кандидатів з числа дільничних офіцерів поліції (7 працівників) та працівників патрульної поліції в Івано-Франківській області (4 працівники). Поліцейські пройшли навчання та отримали сертифікати про підготовку мобільних груп "ПОЛІНА".

Нині працівники поліції за фактом вчинення домашнього насильства із кривдником та потерпілою стороною проводять бесіди профілактичного характеру, під час якої роз’яснюєть їм положення нового закону.

До кривднка можуть скласти адміністративний протокол за ст. 173-2 КУпАП та роз'яснити порядок звернення потерпілої сторони до суду, який може винести обмежувальний припис стосовно кривдника. Так, з 11 січня 2019 року за домашнє насильство можуть посадити у в’язницю.

"Ця норма набуде чинності лише з січня 2019 року, оскільки визначили, що потрібен рік для того, аби навчити працівників поліції працювати із цією проблемою. Повірте, ми не нехтуємо цим роком",  стверджує Володимир Голубош.

Він зазначає, що спеціальні номери телефонів з протидії домашньому насильству є у кожних відділах, відділеннях і поліцейських станціях. Йдеться про Національну "гарячу лінію" з попередження домашнього насильства: 0 800 500 335; 116 123 – з мобільного; національна дитяча "гаряча лінія": 0 800 500 225; 116 111 – з мобільного.

1

"За 10 місяців поточного року зареєстровано 2573 заяв та повідомлень про вчинення такого правопорушення. Складено 2350 адмінпротоколів за ст. 173-2 КУпАП. По 31 випадку розпочато досудове розслідування. Щодо нововведень, термінові заборонні приписи працівниками поліції не застосовувалися через юридичні питання на рівні держави", – наводить статистику поліцейський.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: