fbpx

ЦВК призначила вибори у чотирьох ОТГ на Прикарпатті

Політика 08:56, 13.10, 2018

Новопризначений склад Центральної виборчої комісії призначив на неділю, 23 грудня 2018 року, вибори у 125 об’єднаних територіальних громадах. Також ЦВК оголосила на цю дату додаткові вибори у 26 об’єднаних громадах.

"Це рішення нарешті розблокувало двомісячну блокаду найуспішнішої реформи в Україні – децентралізації, дозволивши провести перші вибори в новостворених ОТГ і довибори у громадах, що приєдналися до вже утворених ОТГ, – наголосив регіональний консультант з юридичних питань (проект "ПУЛЬС", який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Андрій Деркач. – На рішення ЦВК очікували і 4 нововостворені ОТГ в Івано-Франківській області: Вигодська (Долинський район), Букачівська (Рогатинський район), Коршівська (Коломийський район) та Новицька (Калуський район), які об’єднали 17 селищних і сільських рад. Ще дві об’єднані громади – Ланчинська та Брошнів-Осадська – очікували на проведення довиборів депутатів на території сіл Середній Майдан, Вишнівці, Глинки Надвірнянського району та села Брошнів Рожнятівського району".

Як зазначив Андрій Деркач, вибори в цих ОТГ відбудуться 23 грудня, тому їх буде включено до розрахунків держбюджету на 2019 рік і з 1 січня вони працюватимуть на прямих міжбюджетних відносинах з профільними міністерствами. Саме можливість формувати бюджет на нових засадах та розподіляти його у відповідності до нагальних потреб і стратегічного бачення є найважливішим інструментом розвитку тих громад, що почали своє життя у минулі роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: