fbpx

ЦВК призначила вибори у двох ОТГ Прикарпаття

Політика 19:39, 24.02, 2018

ЦВК призначила на 29 квітня перші місцеві вибори у двох ОТГ Прикарпаття – Загвіздянській та Угринівській.

На засіданні Центральної виборчої комісії було розглянуто звернення 17 обласних державних адміністрацій щодо прийняття рішення про призначення перших місцевих виборів у зв’язку з утворенням об’єднаних територіальних громад.

Комісія встановила їх відповідність вимогам Конституції України та законів України, а також порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів та призначила на неділю, 29 квітня 2018 року, вибори у 40 об’єднаних територіальних громадах (4 міських, 14 селищних, 22 сільських ОТГ) України. До складу цих 40 ОТГ увійшли 133 місцеві ради (міських – 4, селищних – 16, сільських – 113).

Зокрема, в Івано-Франківській області такі вибори відбудуться в 2 ОТГ – Загвіздянській та Угринівській. До Загвіздянської ОТГ належать села Загвіздя і Підлісся, а до Угринівської ОТГ – Клузів й Угринів. Обидві громади розташовані на території Тисменицького району.

Радник з питань муніципальних послуг Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Марія Баран вважає, що всі реформи в Україні повинні відбуватися відповідно до чинного законодавства.

"Ми можемо критикувати якість законів. Але проблема в тому, що ми не виконуємо й ті норми законодавства, що є на сьогодні. Щодо об’єднання і приєднання громад чітко виписані законодавчі норми. Основою цих процесів є закон про об’єднання громад і методика їх формування, якими визначено, що на прямі міжбюджетні відносини переходять тільки ті ОТГ, які відповідають затвердженому Кабміном перспективному плану. Все ж держава дозволяє "вільне" об’єднання громад, проте не гарантує визнання їх спроможними і отримання ними переваг", – наголосила Марія Баран.

Експерт переконана, що Загвіздянська й Угринівська об’єднані громади пішли на цей крок, усвідомлюючи можливі ризики. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: