fbpx

"Ця робота легка, якщо її любити", – франківські дівчата-капрали розповіли про дресирування собак

Суспільство 07:59, 23.03, 2017

За багаторічну діяльність кінологічної служби вперше у 2015 році на посади кінологів призначили двох дівчат – капралів поліції.

Ця робота досить специфічна і вимагає виключно добрих і чуйних людей, незалежно дівчата це чи хлопці. Їх чотирилапі підопічні здатні відчувати наставників та сприймати чи навіть близько до себе не підпускати. Не кожному така робота під силу, інформує сектор комунікації ГУ Нацполіції в області.

Молодший інспектор-кінолог капрал поліції Наталія Сахновська розпочала свою діяльність на цій посаді у 2015 році. Рік до цього дівчина придбала собі домашнього улюбленця Джесі, тож із задоволенням нині дресирує своїх перших службових собак Білла і Карата, яких надзвичайно любить. До того ж вона цього року вийшла заміж та поєднала свою долю з кінологом із шестирічним стажем.

"Ця робота легка, якщо її любити. Стає дуже цікаво, як після наполегливих дресирувань собак ти бачиш результат. В основному ми навчаємо їх слідової роботи, розрізняти запахи вибухівки, наркотиків тощо. Хоч кожний собака індивідуальний, але на їх підготовку до використання у роботі потрібно не менше півроку", – каже Наталія.

Її колега Тетяна Черній відмітила, що хоч робота кінологів, які залучаються до складу слідчо-оперативних груп та завжди готові виїхати на виклик, є нелегкою, але перемагає любов до своїх вихованців.

Про роботу дівчат у кінологічному центрі схвально говорить начальник – капітан поліції Володимир Струсінський.

"Спочатку сумнівався в результативності жіночої роботи, бо за всю історію нашого центру таке призначення у нас вперше, хоча в інших областях були жінки на цих посадах. Зараз наші дівчата працюють на рівні з чоловіками. Нема різниці між нами. Головне, як людина знайде підхід до собаки, так вона і буде працювати. Наприклад, Білл, якого передав Наталці кінолог, краще її слухається. Жінки більш м’якші. Чоловіки більше зриваються, коли щось не виходить, а жінки спокійніше реагують",  розповів Струсінський.

У центрі є 19 собак, тож роботи вистачає кожному. У середньому на тиждень здійснюють близько двадцяти виїздів. В основному на крадіжки, пошуки вибухівки, наркотиків, профілактичні огляди під час масових заходів та ін. Крім того, неодноразово кінологи зі своїми чотириногими помічниками виїжджали у зону АТО, де в результаті пошуків знаходили снаряди, міни та наркотики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: