fbpx

Цирк закінчився: Марцінківа звільнили від відповідальності у зв'язку із закінченням терміну розгляду справи

Суспільство 15:06, 28.09, 2017

Сьогодні в Івано-Франківському міському суді завершили розгляд справ про корупційні порушення міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Міський голова Руслан Марцінків уперше за час розгляду справ з'явився на судове засідання. На сьогодні термін притягнення до адміністративної відповідальності за обвинуваченнями проти Руслана Марцінківа закінчився. 

Нагадаємо, минулого року Руслан Марцінків не повідомив про конфлікт інтересів, коли на міському конкурсі грантів, що виділялися з міського бюджету, не проінформував, що у конкурсі беруть участь організації, однієї з яких він є засновником, а керівником і засновником іншої є його дружина Оксана Марцінків. Йдеться про ГО "Центр розвитку Міста" і БФ "Родина". Організації, які були визнані переможцями. Про це порушення було складено постанову працівниками Управління захисту економіки. 

Друга постанова про правопорушення Руслана Марцінківа стосувалася придбання ним автомобіля. Марцінків придбав новий автомобіль "Skoda Octavia" 2016 року випуску за 468 742 гривень, про що згідно із вимогами закону "Про запобігання корупції" повинен був повідомити НАЗК у 10-денний термін. Однак Марцінків не повідомив НАЗК про зміну майнового стану, за що передбачене адміністративне покарання. 

У суді Руслан Марцінків заявив, що вину не визнає, корупційного правопорушення не вчиняв. Відповідно до статті 63 Конституції від дачі свідчень відмовляється.

Прокурор заявив, що вина Руслана Марцінківа у вчиненні корупційних правопрушень повністю доводиться матеріалами справи про адміністративне корупційне правопорушення. Однак строки накладення адміністративного стягнення закінчилися. Він попросив суд визнати Руслана Марцінківа винним та закрити справу у зв'язку із закінченням строків притягнення до відповідальності.

Лев Кишакевич оголосив ухвалу – закрити справу у зв'язку із закінченням строків давності накладення адміністративного стягнення.

Суддя Олеся Зеленко, яка одразу вслід за Кишакевичем розглядала ще два протоколи про правопорушення Марцінківа – про невказання в електронній декларації кредиту на автомобіль і окремий протокол щодо конфлікту інтересів з громадськими організаціями, – винесла аналогічну постанову. Закрити справу у зв'язку із закінченням терміну притягнення до відповідальності  оголосила Зеленко. 

Руслан Марцінків суд

Нагадаємо, всі призначені минулі засідання міський голова Руслан Марцінків пропустив під різними приводами, останнє  нібито через через відряження до Верховини, де він особисто домовлявся про відзначення Днів Верховини в Івано-Франківську.

Як писав КУРС, під час першого судового засідання, 3 березня, Марцінків раптово зліг у лікарню. Однак видужав вже того самого дня, щоб взяти участь у щоп’ятничному прямому ефірі на ТРК "РАІ". 16 березня Марцінків не з'явився до суду вдруге – загострення хвороби знову дивно збіглося із засіданням. Тоді журналісти КУРСу знайшли міського голову у лікарні. 23 березня Руслан Марцінків утретє захворів на час судового засідання. А 31 березня Руслан Марцінків поїхав у відрядження в Хмельницький. 22 травня мер Івано-Франківська не прийшов на суд, бо разом з дружиною відвідав Варшаву на запрошення бургомістра. А 15 червня він набирався досвіду у Вінниці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: