Так триває майже 30 років. Люди кажуть – мають власне екологічне лихо, бо вода в криницях просочена нечистотами, у спеку сморід стоїть на кілька десятків метрів, у смітті плодиться гаддя, а діти наражаються на небезпеку. Голова села пропонує зробити толоку та прибрати територію, передає НТК.
Сусіди кажуть, цього вистачить ненадовго, оскільки чоловік має проблеми з психічним здоров'ям, то знову почне зносити сміття. Мешканці Раківчика просять відповідні служби звернути увагу на їхню проблему і допомогти.
"Ми тут боремося кожен рік. Йому говориться: Вася, не носи сміття сюди, а він не слухає. Йому і їсти дається, і все, а він… З ним як почнеш говорити, він хорошу пам'ять має, але якась така у нього заковирка – зло комусь зробити. Не п'є, не курить, колись шофером, трактористом робив у колгоспі", – каже Дмитро Савчук.
Непотріб чоловік збирає де бачить, але в основному у Коломиї. Часто їде веосипедом, навантаженим різними відходами. Люди кажуть, що цим він наражає на небезпеку водіїв, бо їде на швидкісному автошляху вночі посеред дороги без світла.
Жебракує у коломиян нібито для себе і своїх котів та псів. Хоча насправді пакети з відходами та іншим непотребом розвішує на деревах та розкидає навколо хати, більшість гниє під ногами. Сусіди бояться, що від цього вода у криницях просочена нечистотами. Кажуть, у спеку тут стоїть сморід на кілька десятків метрів навколо.
"Лікувати його безрезультатно, бити також. Тут тільки чупакабри не хватає. Літом тут вопше капут, напевно, вся таблиця Менделєєва", – каже сусід Василь Чігир.
Сільський голова каже, що це справді проблемне питання. Поки не розпустилися дерева і немає спеки, пропонує взятися за прибирання всією громадою. Зі свого боку буде спілкуватися з фахівцями, щоб знайти вихід із ситуації.