fbpx

У 2015 році українцям не "світить" зростання зарплат, а бюджетників можуть скоротити

Економіка 07:01, 19.07, 2014

Щоб отримати черговий кредит від Міжнародного валютного фонду, Кабмін зобов'язався обмежити зростання зарплат і пенсій українців у 2015 році, а також скоротити кількість бюджетників.

Фонд зазначає, що для остаточного завершення першого перегляду кредитної програми уряд України взяв на себе зобов'язання реалізувати низку заходів в економічній політиці. Ці домовленості має затвердити керівництво МВФ, після чого ухвалять рішення про завершення перегляду програми і виділення близько 1,4 млрд доларів, інформує LB.ua із посиланням на прес-службу МВФ. 

Фонд уточнює, що програма реформ, узгоджена з МВФ, просувається загалом непогано. Однак бойові дії на Сході змушують вдатися до суворих заходів економії.

Зокрема, Кабмін має провести секвестр бюджету, обмежити зростання зарплат і пенсій в 2015 році тільки індексацією на рівень інфляції та продовжити скорочення працівників у держсекторі. Крім того, він зобов'язався активізувати стягнення платежів з боржників в енергетичному секторі, у тому числі через арешт активів, а також реструктурувати "Нафтогаз" для підвищення його прозорості.

МВФ повідомляє, що золотовалютні резерви України можуть скоротитися сильніше, ніж раніше очікувалося.

Окрім цього, НБУ зобов'язався не утримувати курс гривні силою на одному місці, як це робилося раніше. Також мають укріпити Фонд гарантування вкладів і провести підготовку до переходу на інфляційне таргетування.

Україна також потребує заходів для посилення управління та покращення умов підприємницької діяльності.

"З урахуванням цих компенсувальних заходів програма може забезпечити виконання основних завдань з відновлення внутрішньої і зовнішньої макроекономічної рівноваги, формування потужного і сталого економічного зростання і посилення економічного управління і прозорості",  вважають у МВФ.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: