середа, 19 грудня

У Буковелі відбулися традиційні гірськолижні змагання для дітей на Кубок Яни Клочкової. ФОТО

Майже півсотні дітей з усієї України взяли участь у Всеукраїнському дитячому турнірі з гірськолижного спорту на Кубок Яни Клочкової.
Зображення 1 / 9 Використовуйте клавіші для перегляду

Це традиційні змагання, які відбуваються у туристичному комплексі "Буковель". Учасниками є наймолодші – діти віком від 3 до 6 років. Захід проводиться вже сьомий рік поспіль, його ініціаторкою є олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова. Спортсменка вважає, що цей турнір – один із способів виховати майбутніх олімпійських чемпіонів ще з раннього дитинства.

"Зараз дуже мало відбувається змагань, які безпосередньо заохочують дітей до подальшої спортивної кар’єри. Для кожної дитини важливо досягати своєї мети, і цей турнір якраз у цьому допомагає", – каже Яна. 

Діти змагалися на швидкість і точність подолання траси. Участь у змаганнях міг узяти кожен охочий, адже перед турніром інструктори "BukovelSkiSchool" безкоштовно навчали техніці катання на лижах.

"Наш турнір повністю нагадує змагання в олімпійській дисципліні слалом-гігант, просто траса коротша і значно менше воріт. Якщо в типових змаганнях учасники проїжджають тридцять-сорок воріт, то тут їх було всього сім", – розповідає Святослав Вережак, організатор змагань.

Організатори фіксували точний час подолання дистанції. Маленький спортсмен із Закарпаття навіть поставив місцевий рекорд – подолав 50-метрову трасу із перешкодами за 15 секунд. Найбільше учасників було саме із Закарпаття, діти спеціально приїхали до Буковелю, щоб продемонструвати свої вміння.

КОМЕНТУВАТИ