понеділок, 10 грудня

У Бурштині майже вдвічі підняли тарифи на воду

27 грудня відбулось друге пленарне засідання 21-ї сесії Бурштинської міської ради. Найбільше обговорення викликав проект рішення про встановлення тарифів на послуги з централізованого холодного водопостачання та водовідведення.

Міський голова Роксолана Джура повідомила, що цей проект пройшов всю необхідну процедуру обговорень і був на розгляді в антимонопольному комітеті. За її словами, "КП "Житловик" давало свої пропозиції, зрештою зійшлися на пропозиції комісії з питань будівництва, архітектури та ЖКГ, де встановили найменше підняття для населення та  найбільше для юридичних осіб, пише Галицький кореспондент.

Секретар Богдан Рибчук додав, що в разі прийняття такого рішення коригування тарифів відбудеться з 01.02.2017 року.

У проекті рішенні йдеться про те, що на сьогоднішній день в КП "Житловик" склалася критична ситуація, причиною якої є невідповідність чинних тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення їх реальній собівартості. Чинні тарифи були введені в дію з 1 листопада 2015 року і становлять:

- водопостачання: для населення – 3,51 грн, для бюджетних установ – 5,35 грн, інших споживачів – 7,04 грн;

- водовідведення: для населення – 4,54 грн, для бюджетних установ – 6,75 грн, інших споживачів – 8,9 грн.

"Житловик" вважає, що ці тарифи не відшкодовують повністю витрат підприємства та воно недоотримало за 9 місяців 2016 року за ці послуги від населення 834 тис. грн.

Відтак комунальне підприємство пропонує підняти тарифи більш ніж удвічі. А саме: ціна водопостачання становитиме – 7,46 грн за 1 м куб. для всіх, а на водовідведення – 9,16 грн для всіх.

Однак комісія з питань будівництва, архітектури та ЖКГ переглянула тарифи і пропонує їх встановити у наступних розмірах:

водопостачання: для населення – 5,94 грн, для бюджетних споживачів – 6,06 грн, для інших споживачів – 8,14 грн;

водовідведення: для населення – 7,16 грн, для бюджетних споживачів – 7,30 грн, для інших споживачів – 10,33 грн.

"Підняття тарифів дасть змогу "Житловику" вижити", – наголосив його директор Віктор Марчук.

У свою чергу міський голова зазначила, що коли НКРЄ підніме тарифи, то куб холодної води для населення може коштувати і 14 грн. Також вона додала, що в Галичі куб холодної води коштує 12 грн, а в Бурштині пропонують тільки 5,94 грн.

Втім, у депутатів виникло ряд запитань щодо підняття тарифів. Так, Тетяна Сенчина запитала, чи з підняттям тарифів "Житловик" зможе більше не просити грошей у міської ради, а Любомир Горват запитав, чи піднімуть також тарифи на послуги з холодного водопостачання та водовідведення в селі Задністярнське, адже щоб подати туди воду, енергозатрати набагато більші.

"Ми нашим підняттям тарифів спонсоруємо інших людей", – сказав він.

Депутат Ігор Дулик обурився, що підняття тарифів б’є по підприємцях, та попросив не тиснути на них. В той же час заступник міського голови Володимир Гулик зазначив, щ в Задністряську куб холодної води коштує 6,20 грн.

Зрештою після довгих і бурхливих обговорень перед голосуванням депутати попросили перерви згідно з регламентом, аби порадитись. Відтак за підняття тарифів згідно з рекомендаціями комісії з питань будівництва, архітектури та ЖКГ проголосувало 17 депутатів. Деякі депутати утримались при голосуванні за підняття тарифів, зокрема представники "Волі", "Сили людей" та Радикальної партії.

 
КОМЕНТУВАТИ