fbpx

У Чукалівці сільрада намагається списати недобудовану школу, землю біля якої вже забудували чиновники

Суспільство 21:31, 23.02, 2016

Мешканці приміського села Чукалівка Тисменицького району звернулися до обласної ради зі скаргою, що сільська рада хоче списати недобудовану школу.

Скаргу селян розглянула комісія обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

Як розповіла мешканка села вчителька Галина Римар, у березні 1991 року сільська рада села Радче (сільської ради у Чукалівці на той час не було) виділила три гектари землі в селі Чукалівка на будівництво школи.

“У 2007 році школа мала вже два поверхи, вона була перекрита вагонкою. Приїхала машина-кран і почала знімати панелі, люди збурилися, викликали міліцію, а водій вантажівки сказав: я це роблю за вказівкою голови сільради Гавриліва Ігоря Богдановича. Зняли панелі – так ця школа і стоїть досі”, – розповідає пані Галина.

За її словами, з кожним роком кількість дітей у селі зростає. Однак у Чукалівці немає дитсадка та функціонує лише початкова школа.

“А голова каже, що дітей немає,  розповідає Галина Римар. – А чому “нема”? Бо біля цієї школи державний акт на о,25 га має батько голови сільської ради Богдан Гаврилів”,  каже Галина Римар.

Землевпорядник сільської ради Антон Терешкун пояснив, що недобудова перебуває на балансі управління капітального будівництва облдержадміністрації. Людям замилюють очі, мовляв, на місці довгобуду хочуть збудувати церкву.

Щоб перешкодити “списанню” школи, в управлінні капітального будівництва ОДА дирекції початкової школи радять звернутися у райнонне управління освіти.

Натомість, у районній раді людям дають відписки, що не можуть вплинути на рішення сільради щодо списання школи, тому що на балансі відділу освіти немає цього незавершеного будівництва у Чукалівці.

 “А знаєте, чому так відписують?! Тому що там пів районної ради має ділянки”,  пояснює вчителька.

Окрім ділянки батька голови сільради, з недобудованою школою сусідить земля екс-голови ОДА Василя Чуднова. За проектом, свого часу цю ділянку відвели під спортмайданчик та допоміжні споруди школи. Але в березні 2006 року, напередодні виборів, до сільради надійшло кілька заяв на отримання землі. По 0,25 га на території, відведеній під шкільний стадіон, виділили чотирьом громадянам  в тому числі й Чуднову. За той час, розповідають селяни, Чуднов збудував у Чукалівці “віллу”.

Анатолій Собчук, начальник управління землеустрою та охорони земель головного управління Держгеокадастру Івано-Франківської області, пояснює, що за Чукалівською загальноосвітньою школою сьогодні рахується 1,6 га. З них на 0,3656 га є акт на право постійного користування. Тому, за його словами, сільська рада не має права забирати цю землю без погодження з Міністерством освіти.

Як писав КУРС, сільська рада Чукалівки вирішила виділити 14 військовослужбовцям земельні ділянки біля кладовища та назвати новостворену вулицю іменем Героїв АТО.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: