fbpx

У Долині зі 100 кілограмів кропу створили герб України

Суспільство 11:22, 12.07, 2015

На центральній сцені Долинського міського парку відбулася патріотична акція зі встановлення нового рекорду України: викладення на національному Прапорі найбільшого Герба України зі свіжого кропу.

Захід розпочався парадом Долинського муніципального духового оркестру та мажореток під керівництвом Ярослава Скаб’яка центральними вулицями міста, інформують Вікна.

Дійство у парку благословив о. Ярослав Савка. "Тризуб – це Бог, Україна і ми", – зазначив він у своєму виступі. Рекорд фіксували представники Національного реєстру книги рекордів України. Це вже другий рекорд, встановлений у Долині. Перший був зафіксований 14 січня 2014 року: біля головної ялинки міста понад 5000 учасників одночасно заспівали коляду "Нова радість стала".

Що стимулювало до нового рекорду? Про це розповіли його ініціатори та ідейні натхненники – голова Благодійного фонду громади міста Долина Леся Мураль-Тисяк та тележурналіст Наталія Гасуляк:

"Все почалось з того, що до нашого міста завітала, як називають її в соціальних мережах, ангел-миротворець Ангеліна Шостак з Артемівська. Разом зі своїм чоловіком Андрієм вона займається волонтерською працею та підтримкою наших воїнів, які воюють на Донбасі. Є в подружжя Шостаків особливий рекорд, який був встановлений та зафіксований у книзі рекордів України. Це синьо-жовта плетена стрічка довжиною 27 метрів, на якій написані вірші Тараса Шевченка "Ісая" та Павла Чубинського "Ще не вмерла Україна".

Цю стрічку як естафету і передала Ангеліна Шостак для наступного рекорду в нашому місті".

Чому дівчата обрали для рекорду кріп? По-перше, це улюблена рослина українців, яка росте на території всієї України. Кріп став популярним завдяки творчій ідеї київського художника Андрія Єрмоленка. А вже згодом він опинився на емблемах та нашивках наших вояків.

"Благодійний фонд громади міста підтримує наших солдатів різнобічно: надсилає на фронт медикаменти та необхідні речі, закуповує реанімобілі. Але поряд з такою матеріальною підтримкою наші воїни потребують і моральної. Тому цей рекорд присвячуємо нашим воїнам-захисникам", – повідомила у своєму виступі Леся Мураль-Тисяк.

Представник книги рекордів України Ганна Крисюк зафіксувала рекорд та вручила ініціаторам спеціальну відзнаку-диплом. Отже, відтепер в книзі рекордів України в категорії "Розміри, вперше" зазначено: "На головній сцені міста Долина було презентовано найбільший прапор України, на якому було викладено український національний герб України – тризуб з свіжого кропу. Зафіксовані результати: розміри прапора 20 метрів на 15 метрів. Акція присвячена учасникам АТО та приурочена до Дня Незалежності України". До речі, на викладення тризуба знадобилося понад 100 кілограмів кропу.

Багато глядачів принесли з собою оберемки квітучого кропу. Представники Книги рекордів України взяли декілька пучків кропу з собою, решту піде на приготування борщових наборів для наших воїнів. Прапор Благодійний фонд громади міста Долина передасть до краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів. На заході також були присутні воїни, які повернулись з АТО і нині перебувають у відпустках, діти та їхні наставники з міста-побратима Рубіжного Луганської області, а також діти з інших регіонів, які відпочивають у ЛОК "Дружба".

Вони долучились до патріотичного флеш-мобу. Чудовими музичними номерами захід гармонійно доповнили Галина Курус, Петро Гірник, а також вихованці Школи танцю Оксани і Тараса Судолів та дитячого зразкового ансамблю танцю "Бойківчанка" під керівництвом Надії Лопух та Олександри Чури. Завершився патріотичний захід благодійним концертом під гаслом "Збережи життя солдату".

Фото: Роман Шимкович

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: