fbpx

У Франківську американський фотограф показав теперішню війну по обидва боки лінії розмежування

Культура 15:52, 24.02, 2019

Ініціатива ЦСМ представила у Франківську роботи відомого американського фотографа Брендана Хоффмана. Виставка "Бразерленд: війна в Україні" експонується в галереї ЧЕЧ.

Минулої п'ятниці виставку відкрили в галереї ЧЕЧ, що на вул. Коновальця. Фотографії розповідають про 5-річний період війни на Донбасі. Фотограф знімав з обох сторін лінії розмежування. 

З того часу, як протести у Києві усунули від влади президента Віктора Януковича у лютому 2014 року, Східну Україну сколихнуло сепаратистське повстання за російської підтримки, що переросло у повноцінну війну в Донецькій та Луганській областях, промисловому регіоні, відомому під назвою Донбас. 
Через майже п'ять років війна не стихає, навіть зайшовши у глухий кут, приносячи нові й нові смерті та поранення, йдеться в анотації до виставки. 

Для мирних жителів, які живуть біля контактної лінії або на непідконтрольній Україні території, конфлікт – це як погода, некерована реальність життя, яка формує повсякденне існування. Кожен найкращим чином продовжує свою справу з відтренованим почуттям нормальності.

Для солдатів з обох сторін ентузіазм воювати, підживлений чи то пропагандою, чи патріотизмом, стримується виснажливою працею та жахами виживання.

"Я фотографував війну та мирне життя навколо неї, починаючи з перших днів у квітні 2014 року, і був одним з небагатьох фотографів, які постійно працювали з обох сторін. Моя картина підкреслює безглузду абсурдність, властиву збройному конфлікту, потрясіння від немислимого, зіставлене з абсолютно повсякденним. Якщо щось і зрозуміло, так це те, що війна реальна і може статися де завгодно", – супроводив свої фото Брендан Хоффман.

Довідково: Брендан Хоффман (1980 р., США) – документальний фотограф, який проживає у Києві та працює з темами націоналізму, ідентичності, історії, політики та довкілля. Останнім часом його увага була зосереджена на Україні, починаючи з протестів у Києві на Майдані в 2013-14 рр., фотографії яких були опубліковані та показані на багатьох виставках, і продовжуючи довготривалим висвітленням війни на сході України. У 2018-2019 роках він розроблятиме новий розділ проекту про Україну як стипендіат Програми імені Фулбрайта в Україні.

Брендан також документує життя в рідних Сполучених Штатах Америки в своєму довгостроковому проекті The Beating of the Heart ("Серцебиття"), який досліджує сучасний середній клас Америки в контексті вільної торгівлі, зменшення робочих місць у промисловості, а також економічну та політичну поляризацію через призму маленького містечка в штаті Айова.

Брендан працював у 20 країнах для таких видань, як The New York Times, National Geographic, The New York Times Magazine, TIME, Getty Images, The Washington Post, Newsweek, NPR, Al Jazeera, The Wall Street Journal та USA Today.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: