fbpx

У Франківську бійці АТО можуть вступити до університету без складання ЗНО

Суспільство 14:59, 14.07, 2016

У четвер, 14 липня, в Івано-Франківську говорили про освітні права учасників АТО для вступу до вищих навчальних закладів (ВНЗ).

Заступник директора Юридичного інституту ПНУ імені Василя Стефаника Юрій Микитин зазначив, що певна категорія учасників бойових дій може не складати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), аби їх зарахували на державне місце, пише Репортер.

"Це лише ті, які стали інвалідами внаслідок бойових дій. Вони мають право вступу за результатами співбесіди, – підкреслює він. – Решта АТОвців зможуть вибрати: або складати ЗНО, або писати внутрішній екзамен уже безпосередньо в університеті".

Юрій Микитин додав, що на держзамовленні є лише 10% місць, які передбачені для пільгових категорій. Окрім учасників АТО, це – чорнобильці, інваліди, діти-сироти і т. д. Тому між ними буде конкурс.

Голова постійної комісії облради з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей Наталія Чаплинська каже, що є багато бійців, які хочуть отримувати освіту та здобувати певний фах.

"Цього року учасники АТО вже успішно закінчили курси з системних адміністраторів на базі Університету нафти і газу. Після навчання хлопці отримали роботу", – говорить вона.

Активісти ГО "Поступовий гурт франківців" звернуться до мера Руслана Марцінківа, аби він із міськрадою розробили програму фінансування освіти учасників бойових дій.

Крім того, планують таку ж пропозицію зробити облраді. Програма фінансування полягає в тому, аби бійцям, які навчаються на платні основі, давали премії та стипендії з міського та обласного бюджетів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: