fbpx

Франківські юристи "воскресили мертвого"

Суспільство 15:02, 10.12, 2015

Серед справ, якими займалися в 2015 році юристи обласного відділення Української Гельсінської спілки, була судова справа про "живий труп"- так справу назвали юристи між собою.

Про це під час сьогоднішньої прес-конференції щодо порушень прав людини розповів юрист та координатор обласного відділення Української Гельсінськоі спілки Юрій Вацик.

Людина була офіційно визнана і зареєстрована мертвою, в той час коли була жива.

Йдеться про психічно хворого чоловіка, інваліда другої групи, який живе із матір'ю у Франківську.

Дільничний, знайшовши на вокзалі тіло невідомого мертвого чоловіка, "упізнав" у ньому свого підопічного і подав документи на оформлення його смерті. Що й зафіксував міський відділ реєстрації актів громадянського стану. Через це припинилися соціальні виплати "мертвому" чоловікові.

Дізнавшись про "смерть" сина, мати звернулась до Гельсінської спілки. Організація подалу до суду, щоб скасувати реєстрацію про смерть. Справу слухали в Івано-Франківському міському суді. Суд прийняв рішення скасувати Акт про визнання людини померлою.

"Справа ускладнювалася тим, що цей чоловік ще й загубив паспорт. Ми заледве витягли його в суд. З'ясувалося, що ця загалом трагічна ситуація мала ще й комічні вияви – на нього склали протокол і виписали штраф за зловживання спиртним. Суд не виносив рішення про накладення штрафу, бо офіційно чоловік був мертвим",  сказав Юрій Вацик.

За словами Вацика, цей випадок характеризує всю систему розслідування випадків смерті у міліції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: