fbpx

У Франківську довели, що можна зекономити 15% сімейного бюджету, змінивши стиль життя

Економіка 06:48, 31.08, 2015

У громадському ресторані "Urban Space 100" відбулася підсумкова зустріч учасників міжнародної програми "Стале домогосподарство".

Це освітня програма для родин, 8-тижневий експеримент, впродовж якого вони у власному побуті застосовували поради з енергозбереження, сортування сміття, зменшення витрат води, навчались заощаджувати сімейний бюджет та вести екодружній стиль життя.

За словами координатора програми в Україні Галини Гупан, Прикарпаття є єдиною пілотною областю, де запровадили цей проект. Його започаткували в Україні у 2013 році, інформує Репортер.

"Це пілотна фаза і нова для України, – говорить Галина Гупан. – Результати по Івано-Франківську перевершили всі наші сподівання. Ми більше як в три рази перевищили результати, яких від нас чекав наш донор – шведська агенція міжнародного розвитку та співробітництва "Sida". Зараз у Франківську є більше двох тисяч домогосподарств, а це 6,5 тисяч членів цих родин, які взяли участь у проекті за півтора року".

Гупко стверджує, що родинам, що пройшли програму, вдається в середньому до 18% знизити витрати електроенергії, до 17% води та до 28% скоротити кількість відходів, просто змінивши власні звички. Загалом для домогосподарства в середньому це 15% економії сімейного бюджету.

Програма "Стале домогосподарство" є продовженням в Україні міжнародного освітнього руху "Екокоманди", який діє в Ірландії, Нідерландах, Бельгії, Великій Британії, Іспанії, Швеції, Угорщині, Польщі, В’єтнамі, США та інших. Україна – 23-тя країна, що приєдналась до програми.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: