fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Економіка
  • На Франківщині директора комунального підприємства підозрюють у розтраті та привласненні 23 мільйонів гривень

На Франківщині директора комунального підприємства підозрюють у розтраті та привласненні 23 мільйонів гривень

Економіка 14:51, 27.01, 2016

На підставі підписаних директором комунального підприємства фіктивних договорів державні кошти було використано не за цільовим призначенням. Замість погашення заборгованості за спожиті енергоносії, той розрахувався за начебто придбані препарати для спеціальної обробки води.

Під час перевірки працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) Національної поліції України в Івано-Франківській області встановили, що від злочинних дій директора одного з міських комунальних підприємств державі завдано збитків майже на 23 мільйони гривень. Кошти, які були отримані від держави в якості допомоги, посадовець використав не за призначенням. У нормативних актах чітко визначено, на що виділяються субвенції (державна грошова допомога), пише КУРС з посиланням на ГУ НП України.

Як стало відомо КУРСу, йдеться про комунальне підприємство "Водотеплосервіс" у місті Калуші. 

Правоохоронці встановили, що згідно з розрахунками обсяг заборгованості з різниці в тарифах за минулі роки склав понад 30 мільйонів гривень, з них на послуги теплопостачання майже 7,5 мільйонів гривень, на послуги водопостачання та водовідведення – майже 24 мільйони гривень. Так, на погашення заборгованості у різниці тарифів за спожиті енергоносії з державного бюджету було виділено майже 23 мільйони гривень.

Також встановлено, що директор комунального підприємства уклав договори поставки препарату для антикорозійної та стабілізаційної обробки води з трьома товариствами на загальну суму майже 23 мільйони гривень. Відповідно до підписаних документів, товариства отримали грошові кошти, придбані препарати були поставлені лише на папері.

Навіть якщо б вказана продукція була поставлена, посадовець все ж не мав права використовувати кошти субвенції для погашення заборгованості за препарат.

Незважаючи на це, директор комунального підприємства використав кошти державної субвенції не за цільовим призначенням.  

Посадовцю оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 210 (Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) Кримінального кодексу України.

На цей час завдяки проведеним працівниками Управління захисту економіки заходам державі відшкодовано збитки у повному обсязі та повернуто майже 23 мільйони гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: