fbpx

У Франківську експерти розповіли про можливості державного фінансування політичних партій

Політика 14:08, 08.07, 2015

У Франківську експерти центру політичних студій та аналітики організували круглий стіл "Державне фінансування партій – як покласти край політичній корупції?"

Мета  круглого столу, за словами організаторів,  обговорити ключові тези законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції" до першого читання, пише ГК.  

За словами експерта Центру політичних студій та аналітики Віктора Тарана, партії, які фінансуються олігархами, відстоюють права не громадян, а осіб, які їх фінансують. Замість того, щоб писати закони для людей, вони займаються популізмом. Тому подібні круглі столи організовують і в інших обласних центрах України.

Сьогодні головна ціль – подолати політичну корупцію, яка є  матір’ю корупції в Україні. Скандали, які відбуваються, – доказ того, що корупція нікуди не зникла.

Як зазначив експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик, в Естонії щорічно з держбюджету виділяють кошти на фінансування партій. Так, партії, які отримали 1% голосів виборців, отримують 9 тисяч євро, для тих, хто понад 4%, – 16 тисяч євро, у кого більше – майже 34 тисячі євро. Але при цьому є механізм контролю за коштами, які виділено на фінансування партії.

За словами політолога Случика,  українцям не потрібно нічого нового видумувати, адже всі механізми давно діють в інших країнах і рівень корупції там значно менший. Можна здобути державне фінансування і бути незалежним парламентарем.

Таким чином депутати та парламентарі зможуть підтримувати і відстоювати думку громади, а не олігархів, які дають їм кошти.

"Це шанс змінити політичну систему в Україні", – наголошують експерти. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: