fbpx

У Франківську фільм про підпільного єпископа УГКЦ Семеона Лукача зібрав аншлаг. ФОТО

Суспільство 15:40, 28.04, 2018

На презентацію фільму завітали Глава і Отець Української греко-католицької церкви Блаженніший Святосла́в та архієпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин.

Показ фільму "Симеон Лукач" відбувся у кінотеатрі "Люм'єр". Охочих переглянути фільм виявилося більше, ніж міг вмісти зал кінотеатру, тому організатори доставляли додаткові стільці. 

Стрічка розповідає історію життя уродженця Прикарпаття Симеона Лукача (1893–1964), підпільного єпископа УГКЦ, якого Папа Іван Павло ІІ в 2001 році проголосив блаженним. Мощі священномученика Симеона зберігаються в Архикатедральному соборі Воскресіння Христового Івано-Франківська і почитаються тисячами вірних. Але його історія лишається невідомою широкому загалу.

Знімальна група спробувала відтворити нелегкий шлях одного з останніх українських мучеників за віру у ХХ столітті. Це виявилося непростим завданням, оскільки минуло понад півстоліття від часу його смерті, і сьогодні про Симеона Лукача свідчать нечисленні архівні документи та одиниці тих, хто пам’ятає його особисто. Історія життя Симеона Лукача розгорталася на фоні драматичних історичних подій – двох світових воєн, окупації Галичини нацистським та радянським режимами, репресій та переслідувань Церкви. У 2018 році минає 125 років від дня народження Симеона Лукача, і ця стрічка є спробою глибше придивитися до блаженного, що жив з нами по сусідству.

Зйомки відбувалися у селі Старуня – рідному селі Симеона Лукача, місті Надвірна та Івано-Франківську.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: