fbpx

У Франківську "хрущовки" постійно падають в ціні – інвестувати в таке житло немає сенсу, – експерти

Економіка 15:23, 01.02, 2019

Швидкі темпи розбудови Івано-Франківська суттєво змінили світогляд сучасних інвесторів. Люди все менше цікавляться житлом низької якості, незважаючи навіть на падіння його вартості.

Мова йде насамперед про знамениті "хрущовки", які давно пережили свій термін експлуатації. Будівлі без зручностей (невелика площа, відсутність ліфту, тех. поверху, приміщень для спортивного інвентарю та дитячих візочків, подвір’я для відпочинку та дитячих розваг, архітектури та естетики стилю) зводились як тимчасові споруди, що підлягали зносу та реконструкції через 50 років. Однак факти засвідчують протилежне – пострадянське житло нікуди не зникло, оскільки в державі немає на це ні коштів, ні інвестицій.

За останні кілька років вартість цього сегменту житла впала на 15% з перспективою подальшого обвалу, зазначає Аналітичний центр будівельної компанії "Благо". Вкладати кошти у вторинну нерухомість стало невигідно, оскільки, крім вартості самої квартири, покупець змушений витратити чималу суму на капітальний ремонт, заміну систем опалення, комунікації та електрики, зовнішнє утеплення тощо. Та й якість самих будівель з кожним роком погіршується. Якщо ситуація найближчим часом не вирішиться, старі будівлі можуть буквально посипатися на голови містян, зазначають експерти.

Щоб забезпечити своє майбутнє, більшість інвесторів обирають первинний ринок. Якісна квартира, адаптована під сучасний стиль життя, оснащена новітніми технологіями та вдосконалена інженерними рішеннями, стала надійним джерелом капіталовкладення. Стандарти будівництва на Прикарпатті наблизились до європейського рівня, для зведення якісних споруд закуповуються імпортні будматеріали, використовуються новітні технології – усе це надає значну перевагу первинному ринку для процвітання та залучення інвестицій.

Активний попит на новозбудоване житло стимулює процес здорожчання вартості квадратного метра. Аналітики прогнозують зростання цін на первинну нерухомість до 20% у 2019 році. Тому зволікати з купівлею не варто, адже тенденція до здорожчання набиратиме обертів. 

Власники старих квартир мають нагоду купити нову квартиру в Івано-Франківську за вигідними умовами від будівельної компанії "Благо".

Купити чи обміняти квартиру в Івано-Франківську можна у ЖК Паркова АлеяComfort Parkмістечко "Соборне", ЖК Manhattan від будівельної компанії "Благо".

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: