fbpx

У Франківську казначеї презентували карту "Вишивана моя Україна". ФОТО

Суспільство 13:45, 27.03, 2017

Сьогодні в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулася презентація карти "Вишивана моя Україна".

Захід провели в рамках Всеукраїнської однойменної акції, яка була започаткована представниками Державної казначейської служби з нагоди 25-ї річниці Незалежності України. Ідея полягала в тому, що казначеї всіх областей власноруч розшивали територію своєї області притаманними для їхньої місцевості орнаментами, створюючи мапу єдиної неподільної держави. Символічним є те, що розпочали роботу над картою у східній частині України, у Донецькій області, звідки її передала голова Держказначейства України Тетяна Слюз на Луганщину, інформує прес-служба ОДА.

Щодо вишивки на мапі Івано-Франківської області, то казначеї Прикарпаття відобразили на ній символи, які найбільше характеризують Галичину, Гуцульщину, Опілля та Покуття, а також передають традиції та характер гуцулів, бойків, лемків. Так, головним атрибутом карти Прикарпаття стала вишивана писанка, яка слугує символом нового життя, Воскресіння Господнього та відродження природи.

Висловлюючи свої враження, заступник голови ОДА Марія Савка відзначила неординарність цього дійства та наголосила на неабиякій майстерності прикарпатців.

"Казначеї України створили надзвичайно гарну карту, яка милує погляд. На цій вишивці простежується любов та вірність своїй державі. Приємно, що саме Прикарпаття зображене на ній такою яскравою сторінкою, яка надає надію на світле майбутнє", – зазначила посадовець.

Також Марія Савка додала, що минулого року під час сходження воїнів Антитерористичної операції на найвищу гору України – Говерлу вишивана карта побувала і там.

За словами начальника головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області Віри Смачило, з Прикарпаття карта попрямує в Антарктиду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: