fbpx

У Франківську лікарям розповіли про посттравматичний стресовий розлад в умовах виникнення надзвичайних ситуацій

Суспільство 14:07, 11.07, 2015

9 липня в актовому залі Міської поліклініки №1 відбулася конференція-презентація на тему: "Посттравматичний стресовий розлад в умовах виникнення надзвичайних ситуацій (бойових дій) та специфіка роботи з учасниками АТО".

Лектор лікар-невропатолог Світлана Анохіна розповіла присутнім лікарям про особливості ведення пацієнтів з таким діагнозом в умовах складного сьогодення.

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР, посттравматичний синдром, "в'єтнамський синдром", "афганський синдром", "східний синдром" тощо) – важкий психічний стан, різновид тривожного розладу (неврозу), що виникає в результаті одиничної або повторюваних психотравмуючих ситуацій, як, наприклад, військових дій, важкої фізичної травми, сексуального насильства або загрози смерті.

При ПТСР проявляється група характерних симптомів, таких як часте, повторне нагадування, уявлення і переживання травматичних, стресових ситуацій, психопатологічні репереживання, уникнення або випадання пам'яті про травмуючі події та високий рівень тривожності, який зберігається протягом більше місяця після психологічної травми. При проведенні диференційної діагностики необхідно пам'ятати, що в хворих поряд із клінічною картиною ПТРС найчастіше мають місце порушення, що відносяться до інших психічних розладів.

У хворих посттравматичним стресовим розладом часто спостерігаються симптоми інших неврозів та депресії. У більшості людей після психотравмуючих подій ПТСР не розвивається.

Лікують ПТСР за допомогою психотерапії та медикаментів. Будь-яка форма горя має 5 стадій: заперечення, агресії, торгівлі, депресії, прийняття. Найнебезпечніша ситуація складається в тому випадку, коли людина зупиняється на стадії агресії або депресії і не має змоги в психологічному плані рушити далі у правильному напрямку, до стадії прийняття горя, за якою настає полегшення. Дуже важливим у виході із посттравматичного стресового розладу є будь-яка мотивація до подальшого цільного життя (діти, одруження, навчання, хобі, улюблена робота, обов’язок перед рідними, тощо).

Лекційний матеріал був яскраво представлений у вигляді тематичних слайдів, у тому числі з фотоматеріалами із зони АТО.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: