fbpx

У Франківську майбутні майстри ресторанного бізнесу склали випускний іспит в імпровізованому ресторані. ФОТО

Суспільство 18:20, 27.06, 2017

Імпровізований ресторан влаштували сьогодні в Івано-Франківському коледжі ресторанного сервісу і туризму при Національному університеті харчових технологій.

Тут студенти-випускники спеціальності "технологи" та "офіціанти" складали державний екзамен. Оцінювали їхню фаховість гості ресторану – підприємці, ресторатори, готельєри – за якістю страв та сервісом обслуговування. Свої бали гості закладу виставляли в спеціальні бланки. Відтак, як запевняють в коледжі, вже третій рік поспіль впроваджують практику незалежного оцінювання, коли бали студентам виставляють не викладачі, а експерти ззовні, передає прес-служба МВК.

Такі впровадження, зі слів керівниці коледжу Віри Кузнецової, запозичили у колег з Німеччини. Саме в Берліні вперше побачили, як незалежні експерти дають оцінку фаховості випускників вишів. Тоді й вирішили запровадити таку практику в Івано-Франківську. Для екзаменаційної роботи випускники обирали авторські страви або ж ті, які навчились готувати у ресторанах під час виробничої практики.

Серед запрошених гостей був і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

"Для нас важливо, щоб були професійні заклади, які б готували фахівців готельного та ресторанного бізнесу. Ця галузь стрімко розвивається, адже щороку маємо приріст туристів на 10-15 тисяч. Франківськ може бути і центром кулінарного туризму, адже в нас смачно, оригінально й недорого. Сьогодні покуштував рибу, сподобалось. Думаю, що тут переважна більшість студентів вже працюють в ресторанах, тому рівень страв та сервісу не поступається професійним закладам", – зазначив він.

Щороку коледж випускає майже 500 фахівців, але й цього замало, як підкреслила керівниця закладу. Адже ринок праці вимагає ще більше спеціалістів саме цих галузей. Дехто з випускників на запрошення ресторанів одразу після іспиту працевлаштується. Проте є й такі, які хочуть своє навчання продовжити далі – в інститутах та університетах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: