fbpx

У Франківську майбутні політологи вивчали європейські цінності

Суспільство 12:12, 18.12, 2014

В Інформаційному центрі ЄС провели тренінг для учасників Школи молодого політолога на тему "Я поділяю європейські цінності".

Учні загальноосвітніх шкіл Прикарпаття, які відвідують Школу молодого політолога при кафедрі політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, взяли участь у тренінгу "Я поділяю європейські цінності", пише ГК

Перша частина тренінгу передбачала обговорення поняття європейських цінностей та їх місця у сучасному світі. Європа завдяки власній системі ліберально-демократичних стандартів виходить за географічні рамки та постає ціннісним орієнтиром. Основою європейських цінностей виступають як ліберальні фундаментальні права та свободи людини, так і демократичні принципи державного устрою та правова і соціальна держава, які виражаються в політичних інститутах. Інституалізація цінностей передбачає створення органів влади, які відповідають за дотримання прав і свобод людини.

Друга частина тренінгу була присвячена визначенню та обговоренню таких європейських цінностей, як толерантність, свобода, гідність, правова держава, справедливість, громадянськість та демократія. Кожне із цих понять включає в себе широкий спектр фундаментальних, політичних, культурних та соціальних прав, які забезпечують їхню реалізацію у демократичних режимах.

Учасники тренінгу дійшли висновку, що всі європейські цінності тісно пов’язані між собою і в комплексі становлять складну систему суспільно-політичного виховання справедливого та відповідального громадянина. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: