fbpx

Жовтий, синій, коричневий, зелений: у Франківську обговорили правила сортування відходів у чотири типи контейнерів

Суспільство 16:46, 03.04, 2018

Відбулося відкрите громадське обговорення проекту рішення виконкому "Про сортування відходів у місті Івано-Франківську".

Обговорення проводив Ігор Сенчук, перший заступник директора Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою.
 
Правила сортування відходів в місті Iвано-Франківську передбачають, що сортування здійснюcться на чотири фракції в окремі контейнери:
 
1) Жовтий сміттєвий контейнер призначений для металу і пластикових виробів.
 
Сюди можна викидати: пластикові пляшки з-під різноманітних напоїв, пластикові коробки та інші упакування, кришечки, пакети з-під молока та соку, упакування з-під засобів для миття та чищення (наприклад, тара, в якій був гель для прання, посуду чи зубна паста), а також з-під косметичних засобів; поліетиленові пакети, алюмінієві банки з-під напоїв, консерв, алюмінiєву фольгу, металеві кришки та ковпачки, кольорові метали, пластикові іграшки. Заборонено викидати в цей контейнер: пластикову тару, якщо у ній ще є хоч якийсь вміст; небезпечні відходи, такі як банки з-під лаків, фарб чи автомобільного масла, лікарські засоби, їх упакування, автомобільні запчастини, побутову техніку та батарейки тощо. Будь-які інші відходи.
 
2) Синій сміттєвий контейнер для паперових відходів.
 
Сюди йдуть упакування з паперу; картон, у тому числі гофрований; каталоги, листівки, брошури, газети і журнали, офісні та шкільні паперові відходи, зошити, книги, візитки, обгортковий папір, паперові торбинки.
 
Заборонено викидати в синій контейнер: паперові рушники та гігієнічні серветки; лаковані чи покриті фольгою паперові вироби; картонні упакування з-під молока та соку, упакування з-під будівельних матеріалів (гіпсу, цементу); шпалери, дитячі підгузки, дуже забруднені паперові вироби.
 
3) Зелений сміттєвий контейнер призначений для викидання скла і виробів з нього.
 
У зелений контейнер можна викидати скляні пляшки і банки з-під води, напоїв, алкоголю, олії чи навіть парфумів та іншої косметики у скляній тарі.
 
До зеленого бака суворо забороняється викидати відходи з кераміки, порцеляни, кришталю, фаянсу глиняні вазони; окулярне скло; термостійкі скляні вироби; дзеркала, віконні шиби; монітори, скляну тару з-під розчинників та масел, ліків; термометри та шприци.
 
4) Коричневий сміттєвий контейнер призначений для харчових та і біовідходів.
 
В коричневий контейнер можна викидати: залишки їжі чи лушпиння; скошену газонокосаркою траву; тирсу, кору, листя і квітки.
 
Не мають права опинитися в коричневому сміттєвому контейнері: кістки тварин, відходи тваринництва, зола, каміння та сміття з землею, плити МДФ та ДСП; гілля дерев та кущів, а також трава, які не вміщаються в контейнер.
 
Всі інші відходи, які не можна викинути в коричневий, жовтий, синій або зелений контейнери, а саме: великогабаритні відходи; ремонтні відходи; несправну побутову техніку, електроприлади, батарейки; акумулятори, лампи, упакування з-під хімікатів, ліки, рідини – усі небезпечні та інші відходи здаються у спеціально облаштовані пункти утилізації. 
 
Форма контейнерів для роздільного збору побутових відходів та написів на них затверджується Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою.
 
Порушення цих Правил є порушенням Правил благоустрою міста lвано-Франківська, і відповідальність за несортування відходів аналогічна відповідальності за порушенню правил благоустрою міста Iвано-Франківська.
 
Мета програми – стимулювати залучення інвестицій та розвиток підприємств, які займаються збором небезпечних відходів, переробкою відходів та вторсировини тощо.
 
До 1 липня 2018 року урни для сортування сміття встановлять у місцях масового скупчення людей, навчальних закладах, установах, підприємствах та організаціях Івано-Франківської міської ради. Такі контейнери департамент буде рекомендувати встановити усім суб’єктам господарювання на території міста. Проектом рішення також заплановано кожного року здійснювати будівництво не менше 5 підземних контейнерних майданчиків, пристосованих до сортування відходів.
 
Перевізники побутових відходів будуть зобов'язані забезпечити роздільне вивезення сортованих відходів різними машинами з відповідними маркуваннями. Саме перевізники впродовж місяця після укладення угоди з мерією мають забезпечити розміщення контейнерів для сортування відходів згідно з правилами сортування відходів в місті Iвано-Франківську та роздільне вивезення відходів з них; розмістити на кожному контейнерному майданчику інформацію про необхідність сортування відходів в місті Iвано-Франківську; надати кожному абоненту на лоті інформацію з роз'ясненнями про порядок сортування відходів в місті Iвано-Франківську.
 
КП "Полігон ТПВ" з 1 липня 2018 р. має сортувати відходи на сортувальній лінії і захоронювати виключно відсортовані відходи. 
 
До 1 січня 2020 року до міського полігону в Рибному збудують дорогу.
 
Як писав КУРС, сортувальна лінія на полігоні запрацює вже у травні – вже набирають працівників
 
Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!
 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: