fbpx

У Франківську обговорили питання профілактики туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

Суспільство 17:48, 24.11, 2015

У Франківську за участю представників департаментів ОДА відбувся круглий стіл з питань профілактики туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

Як зазначають фахівці, туберкульоз і надалі залишається соціальною проблемою, особливо для незахищених верств населення. Ситуація із захворюванням на цю недугу в області покращилась, зокрема, зменшилася кількість хворих на деструктивні форми туберкульозу. Однак поряд з цим  спостерігається зростання рівня захворюваності на бацилярний туберкульоз.

Подолання епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу потребує злагодженого підходу, де одну з ключових ролей відіграють громадські організації, об’єднання, а також релігійні громади, які здатні донести до населення життєво важливу, а головне правильну з медичної точки зору інформацію. Саме тому медики вирішили діяти спільно з іншими службами. Спеціалісти переконані, що такий підхід дасть унікальну можливість залучати населення, яке проживає у віддалених місцевостях, не тільки до ранньої діагностики туберкульозу та ВІЛ-інфекції, а також сприяти вчасному виявленню хвороби. Таким чином населення, особливо представники груп ризику (ув’язнені, безпритульні, заробітчани, люди зі складними життєвими обставинами) можуть дізнатися про основні симптоми захворювання та шляхи передачі.

На засіданні круглого столу керівники департаментів облдержадміністрації активно обговорювали зазначені питання та виявили готовність до подальшої співпраці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: