fbpx

У Франківську обговорили виклики соціуму для людей з інвалідністю

Суспільство 13:36, 04.12, 2015

Івано-Франківська обласна організація "Молода Просвіта" організувала 3 грудня захід з метою ведення відкритого діалогу про виклики, які очікують на людей з інвалідністю.

Чи легко знайти своє кохання? А якщо в людини є певні фізичні особливості, то як у цьому випадку? Про ці та інші теми говорили присутні на перегляді документального фільму "Ти віриш у кохання?", що розповідає про життя фізично неповносправної жінки на ім’я Това, яка працює свахою для таких осіб, як і вона.
До обговорення було запрошено представника ГО "СЛІД" (сімей людей з інвалідністю та дітьми) Миколу Макара, який озвучив відомий факт про недоступність міста та будівель, що обмежує можливості людей на візках, а також молодих мам повноцінно бути інтегрованими в соціум. Іноді такі особи не мають змоги навіть вийти за поріг свого дому.

Поетеса Христина Сирова зауважила, що ситуація недоступності простору існує тому, що значна частина людей не має емоційного розуміння проблем меншості, а отже, і бажання їх вирішувати не виникає.

"Обмеження можуть бути у багатьох, але по комусь ці обмеження видно, по інших – ні. Важливо не створювати стереотипів, а навпаки  руйнувати бар’єри, і не лише фізичні, але й моральні, що дозволить усім жити повноцінним життям",  каже дівчина.

Проте багато фізично неповносправних осіб проживає у різноманітних притулках. І якщо дитячі заклади такого типу відвідує чимало доброчинців, як зазначив представник БФ "Українська благодійницька мережа" Василь Футерко, то про немічних дорослих часто не згадують, хоч вони потребують такої ж людської уваги. Пан Футерко акцентував на тому, що матеріальні речі дають короткотривалий вплив для цих осіб. Більш важливо брати участь у житті кожного окремого потребуючого, бути його ментором.

Захід є частиною плану дій Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та відбувається у рамках проекту "Ось тобі моя рука!" при підтримці управління молоді і спорту Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: