fbpx

У Франківську обговорюють, як заохочувати школярів до вивчення STEM-предметів без гендерних стереотипів

Суспільство 17:46, 09.11, 2018

Сьогодні Наукове містечко "Нова Енергія" на базі Івано-Франківського національного університету нафти і газу об'єднало на ІІ Всеукраїнському хакатоні "STEM: гендерночутливий підхід до навчання у школі" майже 50 учасників з різних населених пунктів України, які зібрались задля пошуку оптимальних шляхів зацікавлення учнів у вивченні STEM-предметів та виборі STEM-професій без гендерних стереотипів.

Арт-директор "Нової Енергії" Ірина Дарвай відзначає, що невипадково такий захід проводиться саме в Науковому містечку, передає прес-служба ІФНТУНГ.

"Навчання за STEM-напрямом  є одним із основних аспектів функціонування "Нової  Енергії", – каже Ірина Дарвай.  Так, уже два роки поспіль ми проводимо навчання для діток саме за цим напрямом. У нас успішно функціонують: 3D-школа, де діти отримують навики та знання з 3D-моделювання, сканування та друку на 3D-принтері; курси ARDUINO, де молодше покоління навчається розробляти власні пристрої та писати для них програми; курси LeDuino – це ексклюзивний курс, що розширює можливості конструкторів Lego для створення уже і не дитячих проектів, курси "Нова Енергія", що допомагають формувати вміння та навики, які дозволять зібрати власну або змонтувати промислову сонячну або вітроелектростанцію, геліоколектор. Зараз ми запускаємо школу прикладної науки "Реактор", на якій кожен охочий зможе проводити разом з нашим науковцем-хіміком експерименти з хімії та фізики. Загалом, вся наша команда старається зробити науку надзвичайно цікавою, доступною та легкою!"

До присутніх також звернулись організатори та партнери заходу Каріна Семенко (Центр "Розвиток КСВ") та Ольга Тишко (Прикарпаттяобленерго). Вони наголошують, що саме вчителі вперше знайомлять школярів зі світом STEM-дисциплін і здатні заохотити їх обирати інженерні та технічні спеціальності у майбутньому. Організатори плекають надію, що, об’єднавши зусилля найбільш вмотивованих вчителів з усієї країни на хакатоні, можна знайти шляхи зацікавлення учнів у вивченні STEM-предметів та виборі STEM-професій без гендерних стереотипів. А сучасна українська освіта отримає інноваційні рішення, які сприятимуть росту зацікавленості дітей, зокрема дівчат, до наукових спеціальностей і використовуватимуться навіть поза межами освітнього процесу.

Хакатон триватиме три дні – 9-11 листопада. Робота учасників передбачає як теоретичну, так і практичну частини. Для визначення проектів-переможців представлено низку критеріїв, зокрема: гендерна чутливість, простота та цілісність продукту, масштабність, реалістичність, вплив на цільову аудиторію, якість презентації, командна робота. За виокремленими критеріями буде визначено трьох переможців, призовий фонд для яких становить 25 000 грн, 15 000 грн та 10 000 грн відповідно.

Довідково: 

STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics)  наука, технології, інженерія, математика.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: