fbpx

У Франківську планують відкрити сім дитсадків

Суспільство 19:51, 30.07, 2018

В Івано-Франківську зараз 89% дітей охоплено дошкільною освітою (проти 76% у 2015 році). Загальний показник в Україні – лише 74%. Позитивна динаміка в Івано-Франківську спостерігається останні три роки.

Про це розповіла заступниця директора департаменту освіти Наталя Микула

"Нам важливо попри те, чого досягли в цьому напрямку, не збавляти обертів. Адже садки залишаються однією з головних потреб нашого міста. Населення Франківська щороку зростає, разом з тим збільшується кількість маленьких франківців. Це прекрасно, але розуміємо, що потрібно створити належні соціальні умови",  розповів міський голова Руслан Марцінків.

Тим часом вже готують до відкриття садок "Янголятко" в Микитинцях. Заклад збудовано за співфінансування міста та села. Потужність закладу  110 місць, але фактично тут зможе навчатись більше дошкільнят.

Ще один дошкільний заклад зводять у Крихівцях. Оскільки село інтенсивно розвивається, потреба у дитячих садках тут й надалі існує. На сьогодні відбувається коригування проекту й визначаються з новим підрядником, оскільки попередній не справлявся з проектом.

Тривають роботи з відновлення садка "Подоляночка", що на вул. Хоткевича, 11А. У 2013 р. за сприяння тоді ще нардепів Олександра Сича та Руслана Марцінківа садок передали у власність громади Івано-Франківська, а минулого року провели тендер та почали перші етапи його реконструкції. На територію вже проведено комунікації, зараз тут завершують фасадні роботи, а також будують котельню. За проектом потужність садка – 7 груп (2 ясельні та 5 дошкільних), він зможе вмістити понад 200 малят.

Також цього року вдалося втілити амбітний план міського голови Руслана Марцінківа: департамент освіти і науки переїхав у нове приміщення на вулиці Кардинала Любомира Гузара (Новгородська), 15. А в приміщенні на вулиці Бандери, 10Г облаштують дитячий садок. Оскільки тут колись такий був, робіт очікують значно менше, ніж на інших об’єктах. Зараз проект відновлення закладу на затвердженні.

Крім того, навчально-виховний комплекс, що включає й дитячий садок, зведуть в Опришівцях. Проект передбачає й добудову школи. Документація щодо об'єкта зараз перебуває на експертизі.

В планах є сучасний садочок на території біля дамби річки Бистриця-Солотвинська, в районі вулиць Целевича-Хіміків. 

Під будівництво одного з дитсадків місто має на меті виділити ділянку в межах вулиць Вовчинецької-Радіщева-Хмельницького. Ще один дитячий садок спорудять з ініціативи секретаря міської ради Оксани Савчук в районі 25-ї школи. Заклад зможе прийняти 200 діток. Зараз тут ведуться підготовчі роботи, очікують дозвіл на початок будівництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: