fbpx

У Франківську показали колекцію робіт з гарячої емалі. ВІДЕО

Культура 16:54, 02.03, 2018

Картини, як ювелірні вироби. Колись цим мистецтвом захоплювалися фараони. Техніку гарячої емалі презентував в Івано-Франківську столичний майстер Олексій Коваль. В Музеї мистецтв відкрилася виставка "Емалі: Історія. Україна. Світ."

Виготовлення кожної емальованої мозаїки потребує чимало часу. Ця живописна та ювелірна техніка підкоряється небагатьом. Торік завдяки інтенсивній праці Олексію Ковалю вдалося створити лише 5 творів. Потрібно було не лише багато часу, а й коштів. Майстер-емальєр розповідає, традиційно робота починається із втілення ідеї у простому зображенні, йдеться в сюжеті ТРК "Вежа".

Родзинка виставки – серія портретів українців у національному одязі. На мозаїці – давні фотообличчя. А от одяг виготовлений із емалі та прикрашений дорогоцінним камінням.

Це вперше в Івано-Франківську виставка робіт емалевої техніки. Мистецтвознавці схвалюють новаторський підхід до древнього мистецтва. Та радять автору не забувати про класику.

Найсвіжіша на виставці робота – "Світанок". Це частина серії "Місця сили". Одне із таких місць уособлює розлоге дерево. На фоні вранішнього сонця. Після Івано-Франківська Олексій Коваль має намір презентувати виставку у Чернівцях. А далі – географія світу – Дубаї, Чикаго та Стамбул.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: