fbpx

У Франківську показали погляд з Харкова на Карпати. ФОТО

Культура 17:09, 23.12, 2015

Харків’яни малювали карпатські пейзажі та надихались природою нашого краю під час художнього пленеру, що відбувся у Ворохті у вересні. Тепер приїхали до Франківська показати результати творчості.

В Івано-Франківській дитячій художній школі відкрилася виставка акварелей художниці-викладача з Харківського ліцею мистецтв Ірини Александрової та її учениці Єлизавети Ляпун – "Карпати. Погляд з Харкова".

Ірина Александрова зазначає, що тут кардинально інша природа, ніж на Сході чи в Криму, звідки родом художниця. Карпати її притягують знову і знову.

"Цю виставку захотілося вперше показати саме в Івано-Франківську тому, що наш погляд, напевно, відрізняється від тих, хто тут живе і звик до цієї культури, природи та краєвидів. Для нас це все було дивовижно, приголомшливо і незвично", – зазначає художниця.

До виставки увійшло близько 30 картин, більшість з яких – пейзажі. Є кілька натюрмортів та портретів у графіці, які були намальовані теж у Ворохті.

Техніка акварелі не зовсім звична для Ірини Александрової, оскільки вона звикла більше працювати у графіці чи з олійними фарбами.

"Це специфічна техніка, складність якої полягає у тому, що акварель не завжди дається художнику. Вона живе своїм життям. Потрібно зробити так, щоб її життя збіглося з твоїм", – пояснює Ірина.

15-річна Єлизавета Ляпун вже не вперше на Прикарпатті, і тутешня природа викликає у неї захват.

"Для мене Карпати – це надзвичайне місце, в яке ти потрапляєш і твоя душа відпочиває. Це божественно! Ти насолоджуєшся кожною частинкою цих пейзажів. Кожного разу, коли я приїжджаю сюди, я насолоджуюсь і малюю", – розповіла Ліза.

Ірина Александрова також провела для учнів Івано-Франківської ДХШ майстер-клас "Акварельний натюрморт". У ближчому майбутньому Ірина планує реалізувати ще один проект разом із франківською дитячою художньою школою.

"За що я люблю Івано-Франківськ? За те, що тут є і нове, і старе, і російське, і українське, і нічого не заважає одне одному",  додала художниця. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: